Odpowiedzialność społeczna

 

Społeczność lokalna

Manufaktura aktywnie angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej, otaczając szczególnym wsparciem dzieci i młodzież z pobliskich osiedli. Każdego roku współpracujemy z inną instytucją pożytku publicznego. Działaliśmy już z Fundacjami: Happy Kids, Jaś i Małgosia, Krwinka, Kolorowy Świat, Gajusz, Dom w Łodzi, a także Caritasem oraz Łódzkim Hospicjum dla dzieci.

 

Fundacje Logotypy

 

Działania charytatywne Manufaktury w 2016 roku prowadzone są we współpracy z Fundacją Mała Straż. To drużyna dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która działa przy jednostce OSP Łódź Mikołajew. Jej misja określa się w trzech hasłach: zabawa, bezpieczeństwo, kultura. W ramach współpracy, na terenie Manufaktury zorganizowane zostały m.in. Dni Strażaka, Dnia Dziecka czy też akcja powstała z inicjatywy łódzkich strażaków – Bezpieczny Dom. Podopieczni fundacji byli z nami także podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wspieramy również wszelkie działania prozdrowotne. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi organizuje akcje zbiórki krwi. Na rynku regularnie pojawia się także Mammobus, w którym można wykonywać badania profilaktyczne.
 

Środowisko


Manufaktura troszczy się o środowisko naturalne. Już na etapie projektu wybrano przyjazne środowisku materiały budowlane i wykończeniowe. Zaplanowano również system monitorujący zużycie wody i energii, a także zadbano o zaaranżowanie terenów zielonych i stref wypoczynku.
Konsekwentnie wdrażamy najnowsze rozwiązania ekologiczne i standardy zarządzania z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, o czym świadczą liczne wyróżnienia i nagrody, w tym m.in., otrzymany po raz kolejny certyfikat BREEAM In-use. Ostatnia ocena Excellent i pięć gwiazdek została nam przyznana w kategorii Building Management.

Ponadto Manufaktura chętnie angażuje się we wszelkie inicjatywy związane z promocją postaw wspierających ochronę środowiska oraz atrakcjami związanymi z recyklingiem i odnawialnymi źródłami energii.