Poznaj Experymentarium


„Experymentarium” to ośrodek typu discovery center . Nauka nie ma tu tajemnic. Nauka jest zabawą! Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Bo w Experymentarium Einstein się śmieje!

 

Czym się zajmujemy?

Tworzymy oraz prezentujemy wystawy, umożliwiające samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Tylko w Experymentarium można zobaczyć najnowsze projekty interaktywne, w tym także  najnowocześniejsze i najsłynniejsze wystawy z całego świata. Posługując się atrakcyjną metodą edukacji przez zabawę, w czytelny i prosty dla wszystkich sposób, objaśniamy świat i sprawiamy, że staje się weselszy! Organizujemy warsztaty i wykłady, prowadzimy Akademię Interaktywną pod patronatem merytorycznym Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Przygotowujemy niestandardowe, tematyczne i interaktywne przyjęcia urodzinowe, imprezy okolicznościowe i integracyjne, bo wierzymy w moc niebanalnej rozrywki!

 

Jak bawią się i uczą nasi goście?

Uczestnicy naszych projektów korzystają z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzają doświadczenia, prowadzą obserwacje, zgłębiają tajniki świata. Uczestniczą też w organizowanych przez nas konkursach oraz warsztatach. Goście „Experymentarium”, bawiąc się, zdobywają wiedzę o nawet najtrudniejszych zjawiskach i procesach. Nawet najnudniejsze teorie stają się zrozumiałe i interesujące!

 

Unikalne prezenty

W „Experymentarium” odkryjesz również jedyne miejsce, w którym można znaleźć interaktywne zabawki, gry logiczne, zagadki intelektualne, edukacyjne książki. Sklepik „Experymentarium” zaprasza do zabawy z Einsteinem ! Oferujemy także bony prezentowe o różnych nominałach, zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych

 

Mumia atakuje!

Wyprawa do starożytnego Egiptu? Spotkanie oko w oko z faraonami, mumiami i staroegipskimi bogami? Wędrówka po „przeklętym” grobowcu, a może możliwość poznania tajników mumifikacji oraz klątwy faraonów? Wszystko to czeka na Ciebie w jednym miejscu! „Mumia – tajemnice starożytnego Egiptu” pozwoli Ci odkryć sekrety i poznać skarby starożytnego Egiptu, a niezwykłe emocje zapewnią atrakcje grozy rodem z hollywódzkiego filmu!Discovery Center „Experymentarium”


Łódź, Manufaktura, Rynek, I piętro

Godziny otwarcia : 

poniedziałek - sobota: 10-22 

niedziela: 10-21

 

Telefon :  42 633 52 62

www.experymentarium.pl

 

Zobacz na mapie