„Godzina kota” w Teatrze Małym

Najpierw klasyczna komedia – a teraz poważny temat, skłaniający do refleksji nad kondycją człowieka i zawiłością ludzkich losów. Enquist, jeden z najważniejszych kontynuatorów wielkiego realizmu w dramacie szwedzkim, jako pisarz głęboko penetruje zakamarki ludzkiej osobowości. „Godzina kota” przedstawia historię młodocianego mordercy, który – nieprzystępny i zamknięty we własnym świecie – odrzuca wszelką pomoc, płynącą z zewnątrz. – Stawianie pytań o ludzki egoizm nie daje łatwej odpowiedzi – wyjaśnia Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Manufakturze – a jedynie otwiera u widza drogę do własnej interpretacji. To spektakl trudny: dla kogoś, kto szuka w teatrze niełatwej i nietaniej duchowej strawy.    

W roli chłopca-mordercy po raz pierwszy na scenie Teatru Małego występuje Michał Jóźwik, niedawny absolwent łódzkiej szkoły filmowej. Partnerują mu: Magdalena Drewnowska i Loretta Cichowicz. Spektakl reżyseruje Katarzyna Dąbkowska – Kułacz. Przedstawienie zrealizowano przy wsparciu NORDEA Polska oraz Agencji Autorskiej ADiT.  

Premiera w piątek rozpoczyna kilkudniowy cykl przedstawień: „Godzinę kota” na scenie Teatru Małego w Manufakturze można obejrzeć także w sobotę (5.11), a następnie 11 i 12.11. Wszystkie spektakle rozpoczynają się o 19.15.

DATY I GODZINY SPEKTAKLI