Baw się dobrze w ferie

Ci, którzy zostają w Łodzi na ferie, nie muszą się martwić o nudę. W Manufakturze będzie można spędzać czas aktywnie, artystycznie, a nawet naukowo!

Od poniedziałku (16.01) przez całe ferie od godz. 10 do 12, w ramach biletu na lodowisko, dzieci będą mogły uczyć się prawidłowo jeździć na łyżwach pod okiem instruktora. Jak przystało na ferie, czyli czas odpoczynku, nie zabraknie też zabaw i animacji na lodzie. Wypożyczenie łyżew wraz z biletem wstępu kosztuje 10 zł. Ci, którzy swoje łyżwy mają, zapłacą 6 zł.

Do aktywności w ferie zachęca też Jupi Park. Najmłodsi poprzez zabawę będą poznawać zwyczaje Indian, historie rycerzy oraz księżniczek, a także poznają pirackie sekrety. Na czas ferii przygotowano specjalne karnety: LEW to 5 wejść całodziennych od poniedziałku do niedzieli i koszt 100 zł. A karnet ZEBRA obejmuje 10 wejść całodziennych i kosztuje 170 zł.

Bilet całodzienny w czasie ferii kosztuje 35 zł, a w cenie jest też soczek i wafelek. Szczegóły pod numerem telefonu: 726-212-202.

Ci, którzy w ferie poczują zew sztuki, powinni wybrać się do Empiku – tu przez ponad dwa tygodnie zaplanowano cykl warsztatów artystycznych. Pierwsza okazja do twórczych działań już w najbliższą sobotę (14.01). Od godz. 11 dzieci będą przygotowywać kwiaty z origami i autorskie kartki z myślą o Dniu Babci i Dziadka. W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy warsztatów w Empiku wspólnie stworzą zimowe miasta. Na wielkoformatowym kartonie za pomocą papieru kolorowego, płatków bawełnianych oraz kredek codziennie będzie można tworzyć zupełnie nowy zimowy krajobraz. W poniedziałek (23.01) z bibuły i włóczki powstawać będą kolorowe pompony. Można nimi później ozdobić np. pokój, plecak, poduszkę. Dzień później dzieci przekonają się, jak twórczo można wykorzystać patyczki po lodach. Środa 25.01 będzie dniem tworzenia kwiatów lotosu z origami. W czwartek 26.01. zaplanowano zajęcia idealne dla wszystkich niewierzących w swój talent plastyczny. Pomocna będzie tu prosta technika wykorzystująca skarpetki, guziki, filc i wypełniacz w postaci ryżu lub kaszy z którego powstają niesamowite bałwanki. Na zakończenie – zakładki do książek, które dzieci przygotują w piątek 27.01. Wszystkie warsztaty zaczynają się o godz. 11 i są bezpłatne, a Empik zapewnia wszystkie materiały. Szczegóły – tel. 603117072.

Experymentariumzaprasza na półkolonie naukowe pod hasłem „TROPICIELE PRZYGÓD”. Podczas tegorocznych ferii uczestnicy półkolonii przeżyją niezapomniane przygody związane z różnymi dziedzinami nauki, kultury i sportu. Zaplanowano m.in. futurystyczny pokaz chemiczny, zwiedzanie teatru od kulis czy zawody na torze wrotkarskim. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli bliżej poznać nowoczesne technologie – m.in. podczas zajęć z robotyki, a także przeniosą się w wirtualną rzeczywistość dzięki specjalnym goglom VR. Nie zabraknie też rozgrywek w laserowej Arenie. Koszt to 450 zł/os, a w cenie: zajęcia programowe w godzinach 9:00 – 16:00, dwudaniowy obiad z podwieczorkiem, opieka i zaangażowanie doświadczonych animatorów, wycieczki bez dodatkowych opłat. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie – 42 633-52-62.

Na półkolonie zaprasza też Egurrola Dance Studio. Już od godz. 9 na dzieci w wieku 5-13 lat czeka mnóstwo tanecznych (i nie tylko!) emocji! Zaplanowano zajęcia integracyjne, zabawy plastyczne i konkursy na terenie Egurrola Dance Studio lub wycieczki z wychowawcami poza teren Egurrola Dance Studio. Za tydzień całodniowych aktywności zapłacimy 500 zł/os. Cena obejmuje także opiekę i wyżywienie. Szczegóły – tel. 601 526 526.

Ofertę dla grup zorganizowanych ma Muzeum Fabryki – dzieci z półkolonii mogą wziąć udział w warsztatach ozdabiania tkanin bawełnianych własnoręcznie wykonanymi stemplami. Szczegóły pod numerem tel. 42 664 92 93. 

Specjalnych zniżek nie zabraknie również w Jazda!Park. W czasie ferii, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 godzina gry w bilard tylko 10zł!

Natomiast w Kręgielni Grakula w okresie ferii zimowych dzieci do lat 16 za 1 grę w kręgle zapłacą 6 zł (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 18:00). Oferta również dotyczy zorganizowanych grup tj. przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie oraz ośrodki opiekuńczo-wychowawcze. Ponadto obowiązywać będzie promocja "Tanie Granie" (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00): -50% na drugą godzinę gry w kręgle (przy jednorazowym zakupie 2 godzin gry).