Gwiazdorski koncert letni

W tym roku półmetek wakacji w Manufakturze będzie wyjątkowo huczny. W sobotę, 26 lipca, nie zabraknie najlepszych klubowych brzmień, rocka ani popowych ballad. Imprezę na rynku już o godzinie 18:30 rozpocznie DJ Adamus. Następnie zagra doskonale znana publiczności formacja De Mono, a wieczór zakończy występ Edyty Górniak.

Półmetek wakacji w Manufakturze zapowiada się niezwykle widowiskowo. 26 lipca o godzinie 21:30 na letniej scenie wystąpi Edyta Górniak, której wokal jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej, osiągający skalę trzech oktaw i ośmiu półtonów. Piosenkarka podczas wieloletniej kariery scenicznej sprzedała ponad 3 miliony płyt i zdobyła 80 nagród, m.in. „Bursztynowego Słowika”, za najlepszy utwór w historii 50. lat kinematografii polskiej, a także międzynarodowe wyróżnienie przyznawane przez Hiszpanów „Najlepszy głos Europy”. Na dyskografię artystki składa się osiem krążków studyjnych, cztery kompilacje, jeden album koncertowy oraz niemal pięćdziesiąt singli.

Imprezę już od godziny 18:30 rozgrzeje DJ Adamus, producent muzyczny i dziennikarz. Artysta wystąpi z Sabiną Jeszką, wokalistką znaną z telewizyjnego show „Mam Talent” oraz saksofonistą Bananesq. Twórca jest obecny na polskiej scenie rozrywkowej od 1996 roku, produkując ponad 50 różnych płyt z pogranicza hip-hopu i muzyki klubowej. Zasłynął takimi hitami jak „Małgośka”, który powstał na bazie sampli z utworu Maryli Rodowicz, a także „Hi Fi Superstar”. Współtworzył również muzykę do przedstawień teatralnych, filmów, a także produkował remiksy dla najsłynniejszych polskich zespołów, m.in. Maanam, Myslovitz czy Kasa. Ostatnim singlem w dorobku artysty jest taneczny „Drillhouse”, będący zapowiedzią kolejnych projektów. O 20:00 na scenie w Manufakturze pojawi się formacja De Mono, która zagra dla łodzian nastrojowe ballady i najpopularniejsze piosenki, m.in. „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”. Podczas występu nie zabraknie najnowszego utworu grupy „Nigdy tak jak dziś”. To dynamiczna kompozycja w nowoczesnej aranżacji, która udowadnia, że zespół jest wciąż gotowy na artystyczne wyzwania.

Półmetek wakacji w Manufakturze będzie można również świętować w jednej z licznych restauracji, które w najbliższą sobotę będą otwarte aż do północy. Do spróbowania współczesnej kuchni włoskiej zapraszają restauracje Bawełna i Tawerna Pepe Verde, Polka na wyśmienite, polskie przysmaki, a Anatewka na tradycyjne dania żydowskie. Na rynku do późnych godzin nocnych będą otwarte również między innymi Coś Dobrego, French Potato, American Bull, La Vende, Mega Burger, SphinxThe Mexican. Nie zabraknie orientalnych smaków, które zaserwują Hana Sushi, Meimei i Ganesh.