Mikołaj w Manufakturze

Od 6 grudnia do Manufaktury powraca Święty Mikołaj! Ten sam, który od lat słucha setek marzeń o prezentach, dzielnie znosi testy prawdziwości swojej brody i uśmiecha się do zdjęć. Jak co roku, przychodząc do Piernikowej Chaty na spotkanie z Mikołajem można wesprzeć datkiem jedną z łódzkich organizacji. Tym razem elfami będą wolontariusze Świetlicy Środowiskowej Solna 15.

Święty Mikołaj w Manufakturze pojawi się już w Mikołajki o godz. 16, później będzie spotykał się z gośćmi Manufaktury w tygodniu od godz. 16 do 20, a w weekendy od 10 do 20. W ostatnim tygodniu przed świętami spotkania zaplanowano w godz. 12-20.

Tradycyjnie Św. Mikołaj czekać będzie na grzeczne dzieci (i nie tylko dzieci!) w Piernikowej Chacie. Oczywiście będzie można sobie zrobić wspólne zdjęcie. Jak co roku, 5 zł wrzucone do puszki zasili konto jednej z łódzkich organizacji działających na rzecz innych. W tym roku jest to Świetlica Środowiskowa Solna 15, zarejestrowana we współpracy z Fundacją ToMy. Trzy lata temu, podczas wspólnej akcji Fundacji Proem i Manufaktury o nazwie „Świetlówka” rozpoczęła się przygoda ze świetlicami środowiskowymi. Dla dzieci z wielu dzielnic takie świetlice to „drugi dom”, gdzie mogą się nie tylko bawić i bezpiecznie oraz mądrze spędzać czas, ale też np. odrobić lekcje pod okiem wolontariuszy.