Manu Summer Jazz Sundays 2015

Tegoroczny cykl sierpniowych koncertów to już szósta odsłona Manu Summer Jazz Sundays. Impreza w ciągu kilku lat urosła do rangi prestiżowego wydarzenia, wyróżniającego się wysokim poziomem artystycznym. Hasłem przewodnim 6 edycji Manu Summer Jazz Sundays są organy. Pod hasłem Hammond&Co zagrają Wojtek Karolak – jedna z najoryginalniejszych postaci polskiej muzyki: pianista, organista, saksofonista, kompozytor i aranżer. Zaliczany jest do grona największych wirtuozów organów Hammonda w Europie; W następne niedziele sierpnia - 9, 16, 23, 30) o godzinie 17 wystąpią Jan Smoczyński, Boogie Boys, Kajetan Galas i Paweł Serafiński.

Hammond & Co.

02.08.   Wojciech Karolak

09.08    Jan Smoczyński

16.08    Boogie Boys Hammond Edition

23.08    Kajetan Galas

30.08    Paweł Serafiński

 

Wojciech Karolak

Wojciech Karolak to jedna z najoryginalniejszych postaci polskiej muzyki: pianista, organista, saksofonista, kompozytor i aranżer. Zaliczany jest do grona największych wirtuozów organów Hammonda w Europie. W rankingu "Jazz Forum" wielokrotnie zwyciężał w kategoriach: aranżer i organista. W 2010 został uhonorowany nagrodą "Złotego Fryderyka" za całokształt osiągnięć artystycznych.

Jan Smoczyński

Na stałe pracuje w zespołach: Urszuli DudziakMichała UrbaniakaKayahTransoriental Orchestra. Z młodszym bratem skrzypkiem tworzy formację Mateusz Smoczyński Quintet. Razem zaprosili również Alexandra Zingera z którym nagrali pod szyldem New Trio płytę „Simultaneus Abstractions”, nominowaną do nagrody Fryderyki oraz bardzo dobrze przyjęty album „Perpendicular Realities”. Z zespołem tym, w którym Jan zasiada za organami Hammonda, zagrali szereg koncertów w Polsce oraz w Rosji.

Boogie Boys Hammond Edition

Boogie Boys - od początku istnienia datowanego na rok 2002 odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie plus kilka na innych kontynentach. W swoim dorobku mają trzy studyjne albumy, a ich koncerty cieszą się wyjątkową popularnością wszędzie tam gdzie się pojawią. Są uwielbiani przez publiczność na całym świecie.

Kajetan Galas

Kajetan Galas – organista, pianista były student ArtEZ Enschede – jedynej szkoły w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda., absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zapalony propagator nieco zapomnianego już brzmienia Organów Hammonda. Gra w zespole Janusza Muniaka.

Paweł Serafiński

Jeden z najlepszych Hammondzistów w Polsce (obecnie używa XK2+Leslie 760). Kompozytor, aranżer, muzyk. Na stałe współpracuje m in. z Ryszardem Rynkowskim, Krystyną Prońko. Wielokrotnie nagradzany tytułem Łódzkiego Jazzmana Roku