5 tysięcy biegaczy w Manufakturze

To już 15. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rosmann Run. Jak co roku impreza cieszy się ogromną popularnością – udział w imprezie potwierdziło już blisko 5 tysięcy osób. Przebiegną 10 kilometrów podziwiając najciekawsze miejsca w Łodzi. – Zależy nam, by pokazywać najważniejsze atrakcje w mieście, a do nich z pewnością należy Manufaktura. Bardzo się cieszę, że znów biegacze pojawią się na rynku Manufaktury – przyznaje Robert Blesiński prezes Stowarzyszenia Akademia Sport i Zdrowie, organizator biegu.

W związku z biegiem szykują się spore zmiany w organizacji ruchu na ulicach wokół Manufaktury. Od godz. 18 do (najpóźniej) 21 zamknięte będą ulice: Zachodnia (od Lutomierskiej do Legionów), Lutomierska (od pl. Kościelnego do Zachodniej), Ogrodowa (od ronda przy Manufakturze do pl. Wolności), Północna (od Franciszkańskiej do Nowomiejskiej) i Zgierska (od Starego Rynku do Północnej).

Bieg startuje o godzinie 19-tej, już 3 minuty później na rynek wbiegną pierwsi zawodnicy. Podczas przebiegu przez Manufakturę przez około 20 minut nie będzie możliwy wyjazd z parkingu na dachu przy Saturnie.

Jak dojechać do Manufaktury?

Z północy Łodzi:
Zgierską do Lutomierskiej w prawo, następnie w ulicę Piwną i dalej w Drewnowską w prawo i na parking wielopoziomowy lub parkingi od strony ul. Karskiego.

Z zachodu:
Srebrzyńską do Ogrodowej i w lewo w Karskiego
Drewnowską, która będzie przejezdna do ul. Piwnej (nakaz skrętu w lewo w Piwną)

Z południa Łodzi:
ul. Gdańską, następnie w lewą w Mielczarskiego, w prawo w Cmentarną, w prawo w Ogrodową i w lewo w Karskiego

Ze wschodu Łodzi:
ul. Jaracza do Więckowskiego, następnie ul. Gdańską, następnie w lewą w Mielczarskiego, w prawo w Cmentarną, w prawo w Ogrodową i w lewo w Karskiego
ul. Wojska Polskiego do Zgierskiej (skręt w prawo), następnie w lewo w Limanowskiego, a następnie np. ul. Rybną i Piwną lub Zachodnią do Lutomierskiej w prawo, następnie w ulicę Piwną i dalej w Drewnowską w prawo i na parking wielopoziomowy lub parkingi od strony ul. Karskiego.