Bajkowa sobota z Teatrem Barnaby

Co się stało z Bałwankiem, który zakochał się w Gorącym Piecyku? Co mówi „Legenda o Starym Dębie”? Tego dowiedzą się widzowie przedstawień Teatru Barnaby, które odbędą się w ostatnią przedświąteczną sobotę w Manufakturze.

 

20 grudnia od godziny 14:00 do 17:00, w Piernikowej Chacie wystąpią aktorzy lalkarze ze swoimi marionetkowymi bohaterami. O każdej pełnej godzinie zaprezentują inną bajkę. Mali widzowie poznają przygody Bałwanka, Czerwonego Kapturka i legendę starego dębu. Między przedstawieniami aktorzy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy. Nauczą najmłodszych posługiwania się marionetkami i zachęcą do wspólnego odgrywania baśniowych scenek.

 

Spektakl „Bałwanek i Gorący Piecyk” opowiada o losie Bałwanka, który zakochuje się w Gorącym Piecyku i mimo rad przyjaciela Burka decyduje się na spotkanie. Niestety przychodzi wiosna… Aby dowiedzieć się jak potoczyły się jego losy zapraszamy do odwiedzenia Manufaktury. „Czerwonego Kapturka” znają prawdopodobnie wszyscy, ale ta aranżacja z pewnością zaskoczy zgromadzonych widzów. Teatr Barnaby przygotował bajkę w ciekawej, bo lalkowej formie. Niezwykłą opowieścią, o przygodach małej Kasi, okaże się także „Legenda o Starym Dębie”.

 

Spotkanie z teatrem będzie wyjątkowe z kilku względów. Wszyscy bohaterowie są lalkami rzeźbionymi w drewnie lipowym, a ich kostiumy szyte na miarę. Spektakl grany jest przy dopasowanym do scenariusza kolorowym świetle, tworzącym specyficzną atmosferę oraz w towarzystwie specjalnie skomponowanej muzyki, potęgującej emocje publiczności. Jednak przede wszystkim swój urok zawdzięcza angażowaniu do gry dzieci, które zostaną zaproszone na scenę.