Manufaktura Fashion Week już po raz jedenasty

Tętniące życiem miejsce w centrum Łodzi, będące jednocześnie ucieczką od codzienności -  Manufaktura zaprasza do energetycznego, dzikiego świata mody, który zaprezentuje się w wyjątkowej oprawie. Liany, liście palmowe i bujna roślinność – w takiej scenerii zostaną zaprezentowane kolekcje uznanych polskich projektantów i marek Manufaktury. Pokazy, showroomy, wykłady, warsztaty, Nocne Zakupy… tropiciele trendów będą buszowali w prawdziwej miejskiej dżungli stylu.

Trzydniowe święto mody w Manufakturze poprowadzą stylistka, modelka, dziennikarka modowa Joanna Horodyńska, aktor Cezary Pazura i prezenter telewizyjny Damian Urbańczyk.

 

Wybieg wśród liści palm

Na wybiegu wśród palmowych lisci zobaczymy kolekcje większości marek Manufaktury – HARMONOGRAM. Sylwetki, które zostaną pokazane na wybiegach będą oznakowane w salonach specjalnymi metkami. 

Swoje kolekcje zaprezentują również czołowi projektanci:

Tomaotomo by Tomasz Olejniczak

Jeden z ulubionych projektantów gwiazd, słynący z kreacji podkreślających atuty kobiecej urody. Doskonały krój, perfekcyjne wykonanie, jakość, w którą warto zainwestować – możemy mieć pewność, że i tym razem propozycja Tomaotomo będzie tą z najwyższej półki.

Blessus by Michael Hekmat

Polska marka high fashion, która zadebiutowała w 2011 r., nawiązując do dziedzictwa włoskiego krawiectwa. Najnowsza kolekcja to inspiracje paryskie – jak przełożą się na sylwetki prezentowane w nowej kolekcji – o tym niebawem przekonają się goście Manufaktura Fashion Week.

Pajonk

Michał Pająk zadebiutował w 2011 r. i od razu został zauważony przez włoskiego Vogue’a. Marzy
o sprzedaży kolekcji w concept store'ach w stylu mediolańskiego 10 Corso Como.

Angelika Józefczyk

Nowoczesne, geometryczne formy, graficzne wzory, proste, kroje – w pracach młodej projektantki czuć energię i odwagę. Współpracuje z Reni Jusis przy kreacjach scenicznych.  Kolekcja, którą zobaczymy  była prezentowana podczas Pokazu Dyplomowego MSKPU w Warszawie i spotkała się dużym uznaniem, otrzymując liczne wyróżnienia m.in: zaproszenie na staż od duetu Paprocki Brzozowski i nagrodę Alberto Campagnolo – wieloletniego managera Giorgio Armani.

Agata Wojtkiewicz

Jak pozostać sobą w dniu ślubu? Lets’s rock, mówi Agata Wojtkiewicz, która w modzie ślubnej stawia na nowoczesny minimalizm. Pasja, siła i odrobina odwagi – posiadaczki tych cech docenią oryginalne projekty, w których kobiety czują się naturalnie i wyjątkowo zarazem.

Swoje kolekcje zaprezentują także finaliści programu Project Runaway, którym udało się podbić serca nie tylko widzów, ale, przede wszystkim, autorytetów świata mody: Annomalia (Anna Młynarczyk), Vandis by Michał Zieliński (zwycięzca drugiej edycji programu) i Patryk Wojciechowski, autor słynnego projektu stroju, w którym Michał Szpak wystąpił na konkursie Eurowizja.

Manufaktura Fashion Week, jak co roku, zaprasza do współpracy nie tylko duże nazwiska, ale i adeptów świata mody. Goście wydarzenia będą mieli szansę oglądać pokazy wyjątkowo uzdolnionych absolwentów Akademii Stuk Pięknych w Łodzi: Agaty Flis, Alicji Woszkowskiej (ALKAI.) i Natalii Czyżak i Anny Zaworskiej.

Modowe show by night

Gdy ciemności spowiją miasto, w atmosferze sobotniej nocy odbędzie się spektakularne modowe show bielizny. Gościem specjalnym pokazu będzie Michał Szpak, który swoim energetycznym występem uświetni wieczór, rozgrzewając publiczność.  Sobotni wieczór to także wyczekiwana przez gości Noc Zakupów. Zainspirowani po całym dniu pokazów tropiciele trendów będą mogli złowić niesamowite zniżki, które przygotują dla nich sklepy, a także cenne nagrody.

Moda na warsztat

Manufaktura Fashion Week to nie tylko nie tylko pokazy, ale i odrobina teorii dla tych, którzy aspirują do miana ekspertów świata mody.  Wykłady poprowadzą :

Ola Kaźmierczak– założycielka pierwszej w Polsce szkoły biznesu mody Fashion PR Talks, spec od  strategii marketingowych marek fashion&lifestyle. Autorka wykładów i szkoleń na uniwersytetach w całym kraju.

Tobiasz Kujawa– bloger, dziennikarz, wykładowca. Prowadzi zajęcia z Języka Mody i kursy dotyczące relacji miedzy modą, prasa i PRem.

Dla wielbicieli projektowania , którzy swoje pomysły pragną wcielić w życie, ciekawą propozycją będą warsztaty szycia z Ultra Maszyną i warsztaty projektowania autorskiej odzieży z teamem Porąbanych Mebli.

Mała wielka moda

W niedzielę odbędą się pokazy mody dziecięcej. Mali modele, wyłonieni w castingu Manufaktury, będą prezentować kolekcje m.in. United Colors of Benetton, Happy Mum, Lux Baby, Cocodrillo. Jury wybierze Króla i Królową wybiegu, a wśród oceniających znajdzie się m.in. idol młodzieży, Blowek. Youtuber i gamer, który w wieku 18 lat mógł pochwalić się milionem fanów na YouTube, spotka się z fanami by opowiedzieć o swojej pasji i zagrać z najmłodszymi w specjalnie przygotowanej strefie.