Manufaktura Pierników i Święty Mikołaj

Trudno wyobrazić sobie okres przedświąteczny w Manufakturze bez Piernikowej Chaty. To strefa atrakcji dla najmłodszych gości Manufaktury. W bajecznej scenerii, przy pomocy animatorów świątecznych, wolontariuszy i opiekunów, dzieci będą mogły piec i ozdabiać prawdziwe pierniki, które można zabrać do domu i powiesić na choince. Podczas ubiegłorocznych świąt w Manufakturze przygotowano ponad 14 tysięcy słodkich wypieków! Czy w tym roku uda się pobić ten rekord?

W baśniowej scenerii, pod okiem animatorów z Jupi Parku i wolontariuszy z Fundacji Mała Straż, dzieci upieką pachnące imbirem i cynamonem ciasteczka, którymi przyozdobią swoje bożonarodzeniowe drzewka. Piernikowe wypieki będzie można wykonywać w tygodniu od 16:00 do 20:00, a w weekendy między 10:00 a 20:00.

Tuż obok Piernikowej Chaty, od soboty (3.12) na najmłodszych czekać będzie Święty Mikołaj - będzie oczekiwać małych gości codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 20:00, a w weekendy między 10:00 a 20:00. W sobotę i niedzielę, kiedy zajrzy do swoich zaczarowanych reniferów, jego chatę opanują… mali strażacy.

Pewnie każdy chciałby mieć pamiątkę ze spotkania z Mikołajem. Na szczęście w Manufakturze każdego dnia zapozuje on do zdjęć. Ponadto chętni będą mogli podzielić się z nim swoimi marzeniami i wręczyć osobiście list z gwiazdkowymi życzeniami. Jednak, aby otrzymać fotografię od razu, trzeba najpierw zrobić dobry uczynek i wrzucić do puszki minimum 5 zł. W tym roku datki zbierają wolontariusze Fundacji Mała Straż.

Pierniki, to nie jedyne atrakcje, jakie czekają najmłodszych. Obok piernikowej chaty staną strefy, przy których najmłodsi będą mogli własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną lub zabawkę na choinkę z masy solnej. Uczestnicząc w działaniach świątecznych, można pomóc podopiecznym Fundacji Mała Straż -  małym ofiarom pożarów, poszkodowanym dzieciom i młodzieży.