Hiszpania w Łodzi

Ci, którzy nie zaplanowali tegorocznych wakacji, powinni wybrać się w weekend do Manufaktury. Od piątku do niedzieli (8 – 10.05) w rotundzie będzie można poznać ofertę Hiszpanii i Wysp Kanaryjskich.

Pokazy gorącego flamenco, degustacje serów i słynnej szynki jamon serrano wraz ze spektakularną prezentacją jej krojenia, wizyta tajemniczego venenciadora, a także prezentacje tradycyjnych hiszpańskich dań i konkursy dla dzieci – to dopiero część z przewidzianych atrakcji.

Goście Manufaktury przez trzy dni będą mogli poznać różnorodność kultury, kuchni, muzyki i rzemiosła Hiszpanii. Na swoje stoiska zapraszają: Andaluzja, Galicja, Costa Blanca, Benidorm, Gran Canaria, Fuerteventura oraz przedstawicielstwo Turespanii w Polsce, czyli hiszpańskiej organizacji zajmującej się promocją Hiszpanii. Będzie można poznać bliżej najpopularniejsze turystyczne regiony, a także porozmawiać z ich przedstawicielami i zaplanować zbliżające się wakacje. – Wszyscy wystawcy przygotowali materiały o swoich regionach: mapy, foldery i broszury o najważniejszych atrakcjach turystycznych – informuje Anna Dziedzic z Biura Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce.

Hiszpańsko w rotundzie Manufaktury zrobi się już w piątek od rana. O godz. 14 rozpocznie się pokaz przygotowania i degustacja mojo, czyli słynnego sosu z Wysp Kanaryjskich.  Godzinę później zaplanowano smakowanie słodyczy z Galicji, a koneserzy win i serów powinni stawić się o godz. 17, bo wtedy rozpocznie się prezentacja ich przysmaków z rejonu Gran Canaria. W sobotę i niedzielę do programu dołącza Andaluzja, czyli region z którego wywodzi się flamenco. Pokazy tego niezwykłego tańca zaplanowano trzykrotnie - o godz. 12, 16 i 19. – Polecam także spektakularne pokazy venenciadora: mistrza serwowania jerez, czyli sherry – dodaje Anna Dziedzic. Na prezentację nalewania sherry zaprasza stoisko Andaluzji.

Przez cały weekend będzie można wziąć udział w konkursach: do wygrania m.in. czterodniowy pobyt w Benidormie, a także kosze hiszpańskich przysmaków. Dodatkowo zaplanowano animacje dla dzieci.