Festiwal Ognia w Manufakturze

W sobotni wieczór w Manufakturze zrobi się naprawdę gorąco. Po zmroku niebo rozświetlą tysiące iskier, a rynek zamieni się w scenę teatrów ognia, które zaprezentują spektakularny taniec w żywiołowej aranżacji. Aktorzy poskromią płomienie i zademonstrują efektowne „przeploty”, „fale” czy „motyle”.

Pokazy aktorów z teatrów ognia czerpią z żonglerki, technik wschodnich sztuk walki, a także tańca nowoczesnego czy pantomimy. Dzięki zespoleniu tak różnych środków artystycznego wyrazu i połączeniu ich z dużą dawką płomiennych iluminacji, aktorzy zaprezentują w Manufakturze niezapomniane show. Podczas wieczornych występów widzowie będą mogli podziwiać ruchy człowieka zespolonego z czerwoną łuną, a także sztuczki, dzięki którym płomienie wydadzą się zawieszone w powietrzu. Soliści wykonają także niezwykłe figury wykorzystujące gorejące wachlarze, liny, pazury czy łańcuchy. Publiczność z pewnością zachwyci się deszczem iskier, żonglerką płonącymi piłkami oraz aktorami zionącymi ogniem.

Widowiskowe pokazy rozpoczną się na rynku Manufaktury już o godzinie 20:00 występem grupy Capoeira Łódź. Ta przypominająca taniec sztuka walki zaskakuje płynnością ruchów oraz akrobatycznymi figurami. Pierwsze ogniste popisy rozpoczną się tuż po zachodzie słońca. Wśród artystów zaprezentują się tancerze z grupy Flagrantis, którzy opierają choreografie o komiksowe motywy i specjalizują się w tworzeniu i operowaniu sprzętami ogniowymi takimi jak: płonące hula hoop, kwiatki, wachlarze czy łańcuchy. Swoje umiejętności zaprezentuje również Teatr Ognia Azis Light, którego niezwykły pokaz dopełnią starannie dopracowane stroje oraz scenografia. Podczas Festiwalu Ognia z płomiennym pokazem żonglerki wystąpi również Jerzy Kozłowski, znany z półfinałów telewizyjnego show „Mam Talent”. Efektowne tańce będzie można oglądać co najmniej do północy.