Procent dla Łodzi: poznaj łódzkie OPP

Koncert Łódzkiej Grupy Gospel, pokazy tańca irlandzkiego Zespołu „Feirin, prezentacja drużyny futbolu amerykańskiego „Wilki Łódzkie”, a nawet… pokaz reanimacji rannego psa – to część atrakcji, które dla łodzian wspólnie przygotowały lokalne organizacje pożytku publicznego (OPP) na Festiwal „Procent dla Łodzi” w Manufakturze. W niedzielę (26.02) zaplanowano już 9. edycję imprezy, która ma przekonać mieszkańców Łodzi, aby wspierali lokalne OPP.

Festiwal „Procent dla Łodzi” w Manufakturze to szansa, by poznać bliżej organizacje pożytku publicznego działające w mieście i regionie. Czym zajmują się na co dzień? Komu pomagają? Aż w końcu – której organizacji przekazać swój 1% podatku? Na te pytania będzie można odpowiedzieć już w niedzielę (26.02) od godz. 10 w rotundzie galerii handlowej Manufaktury.

Przez cały dzień będzie można podziwiać przeróżne aktywności związane z działalnością Łódzkich OPP. O godz. 11 zaplanowano Występ Zespołu Teatralnego Różowe Okulary, podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę z Oddziału Łódzkiego w Ozorkowie. Godzinę później, w imieniu Fundacji Dom w Łodzi, zaprezentuje się Łódzka Grupa Gospel. O godz. 13 będzie można podziwiać zespół tańców szkockich i irlandzkich Feirin. O godz. 14 – całkowita nowość – pokaz pierwszej pomocy dla psów! Za sprawą Łódzkiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami, które zostało posiadaczem fantomu do ćwiczeń w psim RKO, będzie można zobaczyć, jak wygląda przywracanie czynności życiowych u czworonogów.

Później na scenie pojawią się także zawodnicy futbolu amerykańskiego z drużyny „Wilki Łódzkie”, Mały Big-Band i szermierze z Fundacji Go-Now.

Cel festiwalu jest jasny - nakłonić jak najwięcej łodzian do przekazywania swojego 1% z rocznego podatku fundacjom i stowarzyszeniom działającym w Łodzi – czyli tu, gdzie działają na co dzień. Jak co roku w promocji pomagają zaproszeni znani łodzianie.

W samo południe łódzkie VIP-y losować będą organizację pożytku publicznego, której przekażą swój 1% podatku. Do udziału w losowaniu zaproszono m.in. Hannę Zdanowską, prezydent Łodzi, wszystkich jej zastępców, a także Marcela Szytenchelma, aktora Mariusza Jakusa, dziennikarkę Magdalenę Michalak.

W trakcie imprezy ponad 20 OPP z Łodzi i okolic pochwali się swoimi osiągnięciami, a także pokaże czym zajmuje się na co dzień, kogo i jak wspiera. Wszyscy uczestnicy festiwalu będą mieć przygotowane specjalne stoiska, gdzie chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.