WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

WOŚP w Manufakturze

Manufaktura od samego początku włącza się w coroczone finały WOŚP. Jak zawsze mnóstwo atrakcji czekać będzie na łodzian zarówno na rynku w Manufakturze, jak i wewnątrz galerii handlowej.

Na rynku

Już o godz. 10 na Rynku Włókniarek Łódzkich będzie można spotkać Orkiestrę Szkockich Dudziarzy „ Pipes and Drums” , która  swym koncertem otworzy łódzki finał. Rynek od samego rana zapełni się widowiskowymi pojazdami: pojawi się prawdziwy poduszkowiec, którym będzie można się przejechać, a także zrobić sobie zdjęcie przy szybowcu. Będą samochody zabytkowe i sportowe. Nie zabraknie hitu sprzed roku, czyli zabytkowego żuka straży pożarnej a OSP – oprócz prezentacji wozów, przygotowały także pokazy ratownicze. Jak na WOŚP przystało, nie może zabraknąć również nauki pierwszej pomocy. Na rynku kwestować będą między innymi: rycerze z Pocztu Rycerzy Herbu Sobola, członkowie grup rekonstrukcyjnych, m.in. „Strzelec” i Stowarzyszenia Rekonstrukcyjnego Wojska Polskiego, Morsy Łódzkie, ratownicy medyczni, PCK, Straż Miejska prowadząca przejażdżki na kucykach, sokolnicy z podopiecznymi czy strażacy. Młodzi pasjonaci militariów poczęstują wszystkich wojskową grochówką, a chętni będą mogli sfotografować się w wojskowym pojeździe.

Szkoła Nauki jazdy DRIVER  dla młodych kierowców i kandydatów na mistrzów kierownicy, przygotowała do pokonania rękaw, czyli jeden z egzaminacyjnych elementów na prawo jazdy. Dla tych, którzy wolą dwa kółka, będą przejażdżki rowerami i skuterami elektrycznymi.

Będą też surwiwalowcy, którzy pokażą jak przetrwać w  lesie  w najtrudniejszych warunkach i rozpalić ognisko bez choćby jednej zapałki.

Tego dnia z pewnością nikt nie będzie miał serca z lodu, ale właśnie taka rzeźba przez kilka godzin będzie powstawać na rynku. Do Manufaktury wraca Młyńskie Koło, a dodatkową atrakcją będzie wysoka na 20 m karuzela. O godzinie 16 rozpocznie się muzyczna odsłona finału – czeka solidna dawka łódzkiej muzyki! Zagrają: eMCeeM,  Kamila, LIMIT DŹWIĘKU, Sebastian Wojtczak, MAZE OF SOUND, KEY CEE BEE, FREEKS,  HODHILL, KONKUBENT, SET THE POINT , KAREN’S DIET.

Po światełku do nieba, które tradycyjnie wystrzeli o 20.00 z parku Staromiejskiego, zagra Blue Cafe!

Atrakcje w galerii handlowej

Pod dachem oczywiście nie mogłoby zabraknąć ogromnego serca ze złotych monet. Co roku studenci koordynujący tę akcję zbierają w ten sposób dla WOŚP blisko 70 tysięcy złotych!

W rotundzie galerii handlowej stanie scena, na której Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 26 licytacji na 26 Finał – to łódzka część ogólnopolskiej akcji. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie – m.in. Jolanta Chełmińska i Krzysztof Kwiatkowski. Będą także rugbiści Budowlanych Łódź, a także Miss Polonia Ziemi Łódzkiej.

W rotundzie zaprezentują się również najmłodsi i najzdolniejsi tancerze z Egurrola Dance Studio, a także wygimanstykowani zawodnicy z grupy Capoeira Łódź, z widowiskowym pokazem capoeiry. Wystąpi również TYTKA, czyli dzieci śpiewające piosenki o Łodzi.

Przy placu zabaw spotkamy studentów z IFMSA ze Szpitalem Pluszowego Misia.

Wewnątrz będzie można spotkać wielu pasjonatów nietypowych hobby – będzie stoisko karykaturzysty, tatuaży z henny, a w pasażach galerii handlowej zaparkują motocykle – będą „harleye”, choppery, ścigacze i motocykle crossowe, a także modele zabytkowe. W okolicach rotundy będzie można także cieszyć oczy dzięki przepięknym, starym samochodom.

Miłośnicy najnowocześniejszych technologii będą mogli spotkać się ze studentami PŁ, którzy pojawią się w Manufakturze z łazikiem marsjańskim i bolidem solarnym.

A ci, którzy chcą zadbać o zdrowie i to nie tylko swoje, będą mogli zbadać poziom cukru, zmierzyć wiek biologiczny, poziom tlenku węgla we krwi, a także zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Studenci ze Stowarzyszenia IFMSA postanowili tego dnia przedstawić także sposoby profilaktyki chorób związanych z tymi wskaźnikami, jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, choroby płuc, a także profilaktykę raka piersi czy depresji.

Mała Straż, czyli najmłodsi strażacy przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, której również będą uczyć już dorośli strażacy z OSP Retkinia.

Manufaktura gra z WOŚP przez całą niedzielę 14.01 o godz. 10. do 21.