WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

11. urodziny Muzeum Fabryki

Muzeum Fabryki powróciło do pracy i na pełnych obrotach szykuje się do obchodów swoich 11. urodzin. W weekend 17-18 lutego będzie okazja nie tylko do zwiedzania ekspozycji taniej, ale także do spotkania z dawnymi pracownikami zakładów POLTEX.

Muzeum Fabryki to wyjątkowe miejsce na mapie Manufaktury – przypominające historię tych ceglastych murów, podtrzymujące tradycje włókiennicze Łodzi. Tutaj regularnie odbywają się warsztaty artystyczne dla dzieci, a młodzież poznaje historię dawnych zakładów I. Poznańskiego, w których mieści się dziś Manufaktura.

Tak jest od 11 lat. Teraz przyszedł czas na świętowanie jubileuszu! W weekend 17-18 lutego 2018 r. każdy gość Muzeum Fabryki będzie mógł zakupić bilet w urodzinowej cenie 1 zł!

Dodatkowo, w piątek (16.02) o godz. 17 muzeum zaprasza na spotkanie z dawnymi pracownikami zakładów POLTEX – z pewnością nie zabraknie okazji do wspominek, anegdot i innych niezwykłych historii, z czasów, gdy w murach Manufaktury pracowały maszyny produkujące bawełnę.

W piątek odbędzie się prezentacja makiety Manufaktury oraz prelekcja Marii Nowakowskiej dotycząca stylów architektonicznych Łodzi.

Makietę będzie można obejrzeć także w trakcie wizyty w Muzeum Fabryki.