WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Minionki i MasterChef Junior ugotują w Manufakturze

Będzie bananowo, żółto i bardzo wesoło! W niedzielę (18.03) strefę Food Court w Manufakturze opanują Minionki! Podczas pierwszych warsztatów kulinarnych cyklu „Kino na talerzu” najmłodsi goście Manufaktury będą gotować wraz z finalistą programu „MasterChef Junior” – Kubą Tomaszczykiem.

Dzieciaki kochają gotować! Już nawet kilkuletnie maluchy kochają pomagać rodzicom w kuchni, choć na początku z pomaganiem nie ma to zbyt wiele wspólnego… Manufaktura idzie z pomocą tym, którzy obawiają się wpuszczenia do kuchni kilkuletnich kucharzy!

Już podczas zeszłotygodniowej „Bitwy na noże” wśród chętnych do gotowania z dorosłymi nie brakowało dzieci, przyszła więc pora na zajęcia dedykowane właśnie im.

Wszystkich małych pasjonatów gotowania z pewnością ucieszy fakt, że już w najbliższą niedzielę w Manufakturze zaplanowano pierwszą edycję warsztatów z cyklu „Kino na talerzu”, podczas których będzie można spotkać ulubionych bohaterów kreskówek oraz finalistów telewizyjnego show „MasterChef Junior”.

Na początek w mobilnej kuchni Manufaktury pojawi się Kuba Tomaszczyk – finalista pierwszej edycji programu, dziś 15-latek nieustająco zakochany w gotowaniu. Wraz z nim żółte, urocze i kochane Minionki: Bob, Stuart i Mel. A jak Minionki, to i ich ulubione przysmaki – banany! W bananowej kuchni, dzieciaki pod kierunkiem żółtych stworków będą uczyć się prawidłowo wyrabiać ciasto, piec i dekorować ciasteczka oraz przygotowywać zdrowe i pyszne koktajle owocowe.

Oczywiście nie samym gotowaniem (mały) człowiek żyje. W przerwach zaplanowano konkursy z „Minionkowymi” nagrodami i czas na wspólne „selfie” z młodymi gwiazdami TV. Z pewnością Kuba opowie też o swojej pasji i o tym, czy pamięta swoje pierwsze kroki w kuchni.

Wspólne gotowanie z Minionkami i Kubą rozpocznie się o godz. 12.30.Warsztaty z MasterChefem Juniorem zaplanowano w trzech turach: o 13, 15 i 17.

A młodsze dzieci, które nie zdecydują się na rozpoczęcie kulinarnej przygody podczas warsztatów, z pewnością będą się dobrze bawić na Minionkowym dmuchanym placu zabaw.

Warsztaty z Kubą i Minionkami to dopiero początek wielkiej przygody z gotowaniem dla najmłodszych! W najbliższych tygodniach w ramach cyklu „Kina na talerzu” mali goście Manufaktury spotkają się z innymi uwielbianymi bohaterami kreskówek: będą warsztaty z „Angry Birds”, straaaaaszna kuchnia z postaciami „Hotelu Transylwania” – pojawi się osobiście Hrabia Drakula! – a także z bohaterami kreskówek „Piotruś Królik”, „Emotki Film” i „SpongeBob Kanciastoporty”.

Nie zabraknie ulubieńców także ulubieńców z programu MasterChef Junior. W kolejne niedziele Manufakturę odwiedzą Damian Sobek, Wojciech Bartczak oraz uwielbiana zwyciężczyni I edycji show Natalia Paździor.