WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Motowiosna

Marzec w Manufakturze upłynie pod znakiem motoryzacji. Już od środy (14.03) galeria handlowa Manufaktury zmieni się w ekskluzywny salon samochodowy. W pasażach oraz rotundzie stanie ponad 20 samochodów, w tym wielka atrakcja motoryzacyjna - luksusowe „terenówki”: Mercedes GLC,  Jaguar E-Pace, a także Audi Q5 oraz VW Arteon. 

Jak co roku na wiosnę, w Manufakturze będzie można podziwiać motoryzacyjne „cacka”. W tym roku wystawcy „Motowiosny” przekonywać będą miłośników motoryzacji zwłaszcza do aut typu SUV.

Nie lada gratką dla wielbicieli szybkich i komfortowych samochodów będzie  Mercedes GLC  - to SUV z silnikiem od supersportowego Mercedesa-AMG GT. Samochód z motorem V8 ma pojemność 4,0 litra oraz turbodoładowanie. Ponadto napęd 4x4, automatyczna skrzynia biegów, a także sportowe fotele wykończone skórą Nappa. To wszystko czyni Mercedesa GLC najmocniejszym i najszybszym SUV-em klasy średniej. Niewątpliwie uwagę fanów motoryzacji przyciągnie również Jaguar E-Pace  - pierwszy, kompaktowy SUV marki Jaguar, który łączy w sobie efektowny wygląd oraz przestrzeń i praktyczność.

Goście Manufaktury będą mogli obejrzeć także samochód Range Rover Velar. To najbardziej wyrafinowany i wszechstronny SUV średniej wielkości. Zaprezentowany Range Rover Velar
w kolorze Indus Silver posiada wyświetlacz head up, reflektory matrix led, dach panoramiczny, oraz pneumatyczne zawieszenie. Na miłośników motoryzacji będą jeszcze czekać  samochody takich marek jak  – Audi, Audi Select, KIA, Hundai, Mini, BMW, Seat, Skoda, Mitsubishi.

To nie koniec atrakcji - w weekend 17 i 18 marca na rynku będzie miał miejsce Car Show. Terenowa odsłona „Motowiosny” przygotowana dla tych którym nie wystarczy bierne podziwianie aut i stawiają na mocne doznania. Na amatorów mocnych wrażeń czekają symulatory: dachowania i zderzania, komora dymowa oraz alkogogle, w których kierowcy będą mogli pokonać tor przeszkód i poczuć, jak zmienia się percepcja kierowcy będącego pod wpływem alkoholu. Całość obsługiwana będzie przez wyspecjalizowanych instruktorów.

W niedzielę, dzięki współpracy z dealerem JTB Bednarek, kolejną atrakcją będzie Miasteczko Małych Ratowników. To akcja mająca na celu nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Gościem specjalnym miasteczka Małych Ratowników będzie w tym roku jeden z najbardziej utalentowanych rajdowców w Polsce Maciej Wisławski, który poprowadzi prelekcję na temat bezpiecznej jazdy.

„Motowiosna” potrwa do niedzieli, 25.03.