WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Wielkanocny Jarmark w Manufakturze

Już w piątek (16.03) na rynku Manufaktury rozpocznie się Jarmark Wielkanocny. To okazja do odwiedzenia ponad 20 domków z regionalnymi przysmakami na świąteczny stół; nie zabraknie też wyrobów rękodzielniczych. Wielką – i to dosłownie! – atrakcją będzie także wielkanocny ulubieniec – ośmiometrowy kurczak Manuel.

W ponad dwudziestu domkach będzie można kupić tradycyjne smakołyki na wielkanocny stół: wędliny z domowej wędzarni i wędliny litewskie, chleby za zakwasie, nabiał i sery – owcze, kozie i krowie, czy przetwory z owoców i warzyw oraz miody. Tradycyjnie wielbicieli słodyczy zapraszamy na chałwę turecką i kołacz węgierski. Nie zabraknie też rękodzieła. W ofercie jarmarku znalazły się m.in. witraże, dekorowane drewno, haft ręczny, ręcznie malowane chusty, apaszki, szale, obrazy na naturalnym jedwabiu, malarstwo na szkle, wazony i obrazki, galanteria skórzana: ręcznie szyte i malowane torby. Na jarmarku można poszukać także świątecznych upominków, m.in. biżuterii, dekoracji wielkanocnych – będą  jajka świąteczne, , chorągiewki, świeczki, zajączki, koszyczki, bazie, palmy i inne cuda, a szukając prezentu „na zajączka” dla dzieci, warto zatrzymać się przy domku oferującym puzzle 3D.

Największą atrakcją będzie kurczak Manuel, który w ubiegłym roku  wykluł się ze świątecznej pisanki rozświetlającej przez kilka ostatnich lat wielkanocny jarmark Manufaktury. Manuel – bo takie imię nosi kurczak– od podstawy po czupurnie nastroszoną antenkę mierzy blisko 8 metrów, a szeroki jest na 5 m. Do rozświetlenia Manuela wykorzystano blisko dziesięć tysięcy ledowych diod i ponad sto metrów kolorowej siatki.