WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Motoserce – po raz 10 na rynku Manufaktury

Przed nami X jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa Motoserce. Już 22.04 (w niedzielę), na rynku Manufaktury będzie można przyłączyć się do motocyklistów i oddać krew. W ramach akcji będzie też można podziwiać przepiękne maszyny, wziąć udział w pokazach ratownictwa medycznego i posłuchać dobrych, rockowych koncertów.

„Motoserce” nie jest ani organizacją, ani stowarzyszeniem. To cykliczna ogólnopolska zbiórki krwi dedykowana przede wszystkim dzieciom. Jej pomysłodawcami i organizatorami sąkluby zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych a współorganizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż.

Łódzka edycja Motoserca odbywa się w Manufakturze od samego początku, czyli już od 10 lat. Co roku na rynek zjeżdżają właściciele przepięknych motocykli różnego typu - od modeli  sportowych, wyczynowych, przez choppery, cruisery, motocykle turystyczne i wyprawowe, a nawet egzemplarze zabytkowe.

Organizatorzy mają nadzieję, że jak co roku, chętnych do oddawania krwi nie zbraknie. W ciągu dziewięciu edycji Motoserca, w całej Polsce udało się zebrać aż 28 029 litrów krwi. Zbiórka w Manufakturze zacznie się o godz. 11.00. Aby zwiększyć szanse na zebranie rekordowej liczby litrów krwi podczas łódzkiej edycji Motoserca, na rynku Manufaktury od strony ul. Zachodniej  staną aż dwa ambulanse Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w których znajdują się po 3 stanowiska do poboru krwi. Rejestracja potencjalnych dawców zakończy się o g. 17.00

Czy w tym roku uda się pobić rekord i zebrać najwięcej krwi ze wszystkich dotychczasowych edycji w Manufakturze? Organizatorzy i RCKiK nie maja wątpliwości. Dla dawców krwi przygotowane są upominki, Whiskey in The Jar zaprasza na słodki czekoladowy deser a Bawełna na regeneracyjny koktajl. Poza tym Motoserce to także mnóstwo atrakcji. W tym roku scenę opanują ratownicy medyczni, dziecięca grupa taneczna i łódzkie zespoły rockowe. Na scenie zobaczymy m.in. zespół Qbek z rockowymi coverami takich zespołów jak AC/DC, Led Zeppelin, zespoły Ahead, Broken Resistance czy Yogo oraz Janusza Nastarowicza z Kamilem Szewczykiem w rockowo – bluesowym klimacie. Gwiazdą finału będą Normalsi, którzy wystąpią na scenie o godzinie 19.Zespół zagra nowe utwory, takie jak „Dargin” oraz „Nie pozwól”, a także kompozycje jeszcze niepublikowane, które można usłyszeć jedynie na ich koncercie, jak np. utwór „Wieje”. Oprócz nowych kawałków będą znane i lubiane przez łodzian szlagiery,  takie jak „Nie ma mowy”, „Łajza” czy „Do stracenia”, z których składał się sztandarowy projekt artystyczny Normalsów - spektakl Łajza.

Program:
12:00 - start
12:15 - Dziecięca Grupa Taneczna - Kiki Dance
13:00 - Broken Resistance
14:00 - Ahead
15:00 - Parada Motocykli
15:30 - Yogo
16:30 - Janusz Nastarowicz
18:00 - Qbek
19:00 - Normalsi