WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Karnawałowe warsztaty w Muzeum Fabryki

Okres karnawału to wspaniała okazja do świętowania w każdym gronie. Jeśli szukacie Państwo klimatycznego miejsca na swoje wydarzenie do 50 osób zapraszamy w gościnne progi Muzeum Fabryki na terenie łódzkiej Manufaktury. Dysponujemy postindustrialną przestrzenią warsztatowo- konferencyjną, którą można także wykorzystać przy organizacji koktajlu lub bankietu.
 
Jeśli jednak zechcecie Państwo poznać historię Manufaktury, nie mogliście trafić lepiej. Wystawa Muzeum Fabryki przedstawia fascynujące dzieje dawnych zakładów włókienniczych Izraela Poznańskiego.Można tu doświadczyć codziennych warunków pracy i życia dawnych robotników, poznać tajniki produkcji tkanin bawełnianych, losy rodziny założycieli przedsiębiorstwa, a także okoliczności w jakich doszło do stworzenia Manufaktury. 
Planowane przez Państwa wydarzenie możemy wzbogacić o elementy kojarzące się z karnawałem i Walentynkami. Oferujemy warsztaty, tematyczne dekoracje i odpowiednie atrakcje artystyczne. 
 
ZAPYTANIA O OFERTĘ WYNAJMU SAL W MUZEUM FABRYKI:
 
Agnieszka Skubisz: a.skubisz@fabricum.pl
Zbigniew Szymański: z.szymanski@fabricum.pl
Angelika Wochna: a.wochna@fabricum.pl
                                                                                              
DODATKOWE ATRAKCJE
Przygotowaliśmy propozycję dodatkowych aktywności, które zintegrują uczestników spotkania, rozwiną ich kreatywność lub wprowadzą w radosną atmosferę karnawałowej zabawy.
 
NASZE WARSZTATY:

1. MASKI KARNAWAŁOWE
Rozpoczął się karnawał - czas na bal! Przygotowując się do świetnej zabawy, zacznijmy od   stworzenia oraz ozdobienia własnej, wyjątkowej maski karnawałowej. Pomożemy, zainspirujemy oraz porozmawiamy o tym, jak sprawić, żeby była jedyna w swoim rodzaju i zrobiła wrażenie na innych gościach balu. Warsztat dostępny również w wersji dla dzieci
   
2.  NAPISY 3D
Dekoracyjne litery podbijają świat Taka dekoracja może zamienić zwyczajną domówkę w wydarzenie sezonu lub uczynić dowolne pomieszczenie naprawdę wyjątkowym. Podczas warsztatów przybliżymy przeróżne sposoby zdobienia liter i komponowania modnych napisów, angażując uczestników w twórcze, stylizacyjne zajęcie. Warsztat dostępny również w wersji dla dzieci                  
 
3. BENTO - LOVE BOX
Bento to tradycyjny japoński posiłek "to go", zwykle przygotowywany jako drugie śniadanie. Bento to także sztuka układania jedzenia w kolorowe kompozycje- obrazki. Charakterystyczną jego cechą jest opakowanie posiłku w małe pudełko i foremki o różnych kształtach. Dzięki atrakcyjnej formie podania Bento pomaga rozsmakować się w zdrowym jedzeniu. Świetną okazją do spróbowania własnych sił w komponowaniu Bento są Walentynki – można je podarować bliskiej osobie.
 
4. PRZEKĄSKI KARNAWAŁOWE
Jak urządzić karnawałowe przyjęcie w domu, bez stresu i wielogodzinnych przygotowań? Na  warsztatach zdradzimy naprawdę szybkie a efektowne przepisy na przekąski i napoje, które oczarują nawet najbardziej wybrednych gości.
                 
5. KINDERBAL:
Górna sala Muzeum Fabryki doskonale sprawdza się jako miejsce organizacji imprez dla dzieci. Proponujemy artystyczne warsztaty na wesoło, tańce z nagrodami lub występ iluzjonisty specjalizującego się w pokazach dla dzieci. Dostarczymy smaczny tort i udekorujemy salę zgodnie z gustami małych gości.
 
DEKORACJE:

BALONOWY ZAWRÓT GŁOWY
Kolorowe balony są wyśmienitą atrakcją na rodzinne przyjęcie, imprezę integracyjną, bankiet po konferencji, czy kinderbal, a ścianki i girlandy to idealne tło dla karnawałowych zdjęć. Nikt nie przejdzie obojętnie obok takich dekoracji.
 
POKAZY ARTYSTYCZNE:

1. ILUZJONISTYCZNY SHOW
Proponujemy interaktywny pokaz jednego z najlepszych polskich iluzjonistów młodego pokolenia, przepełniony dużą ilością niezwykłych i oryginalnych iluzji. Zadowolą one nawet najbardziej wymagającą publiczność. Magiczne efekty przeplatane są sporą dawką humoru, tak aby oprócz zdziwienia wywołać szczery uśmiech na ustach widzów. Z pewnością jest to pokaz, który na długo pozostanie w pamięci i będzie kojarzony z konkretnym wydarzeniem.
 
2. KARNAWAŁ W RIO – POKAZ + LEKCJA TAŃCA
Pokaz oraz warsztaty z samby brazylijskiej w wykonaniu zawodowych tancerzy wprowadzą w klimat karnawału. Poprzez proste animacje taneczne pomożemy stworzyć choreografię, dzięki której zostaniecie królem i królową balu. Samba jest tańcem improwizowanym, tak więc jest w nim dużo miejsca na własną interpretację tej techniki. Zapraszamy do zabawy!   

GRY INTEGRACYJNE
Gry są świetne na każdą okazję. Rozwijają komunikację, kanalizują silne emocje w grupie i zapewniają dobrą zabawę. Na zimowy wieczór dobre są łamigłówki lub apetyczna symulacja giełdy czekolady.
 
1. TWIERDZA SZYFRÓW – ŁAMIGŁÓWKI STOLIKOWE W STYLU POKOJU ZAGADEK
W dobie dużej popularności pokoi zagadek proponujemy oryginalną modyfikację tej zabawy. Uczestnicy przy stolikach z łamigłówkami będą zdobywać informacje pozwalające na otworzenie sejfu, w którym znajdować się będzie nagroda. Ale nastąpi to dopiero, gdy zespoły przy wszystkich stolikach złamią odpowiednie szyfry. 
W tej zabawie może uczestniczyć do 70 osób na godzinę
 
2. SPEKULANT
Uczestnicy przenoszą się na giełdę wyrobów bawełnianych. Handlują, zarabiają i ponoszą koszty. Gracze zostają przydzieleni do kilku różnych kategorii w łańcuchu produkcji tkanin - plantatorów bawełny, przędzalników, tkaczy, farbiarzy, sprzedawców i otrzymują określoną ilość zasobów do spożytkowania. Gra dzieli się na rundy. Podczas kolejnych rund gracze mają za zadanie przeprowadzić jak najwięcej korzystnych dla siebie transakcji handlowych, ale po drodze napotykają przeszkody… Gra ćwiczy refleks i szybkie podejmowanie decyzji, a także wymaga od uczestników ostrego negocjowania z innymi graczami.
 
INNE ATRAKCJE:

1.  FOTO LUSTRO 
Przedstawiamy lutro weneckie, które samo robi zdjęcia uczestnikom przed nim pozującym. Zdjęcie to, zapisane w formie elektronicznej, można od razu wydrukować. Istnieje możliwość wyboru rodzaju tła z gotowej galerii lub jego pełnej personalizacji (za dodatkową opłatą).
 
2.  FOTOŚCIANKA W KARNAWŁOWYM STYLU
Fotograf w stylowym kostiumie prowadzi fotograficzną zabawę z uczestnikami. Ręcznie malowana foto ścianka ma określony styl uzupełniony umeblowaniem, garderobą i szalonymi rekwizytami.
 
 
KONTAKT:
Agnieszka Skubisz: a.skubisz@fabricum.pl
Zbigniew Szymański z.szymanski@fabricum.pl
Angelika Wochna: a.wochna@fabricum.pl
 
ELEMENTY ZAWARTE W CENIE WARSZTATÓW:
- materiały do warsztatów
- obsługa 1 lub 2 animatorów

ELEMENTY OBOWIĄZKOWE WYCENIANE DODATKOWO:
- wynajem sali Muzeum Fabryki

ELEMENTY OPCJONALNE WYCENIANE DODATKOWO:
- wynajem sali
- dekoracje
- oświetlenie
- poczęstunek (przerwa kawowa/ degustacja/ catering)
- zwiedzanie Muzeum Fabryki lub historycznym szlakiem zabytków Manufaktury
- koordynacja rezerwacji kolacji w wybranej restauracji w Manufakturze
 
INNE PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI EVENTOWYCH W MUZEUM FABRYKI, KTÓRYCH SZCZEGÓŁY MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ muzeumfabryki.com.pl:
 
- Morderstwo w Muzeum, czyli jedyna w swoim rodzaju gra typu „Escape Museum”
*nasza zabawa odbywa się w pomieszczeniach sprawdzonych pod względem przepisów BHP i p.poż.
- Aktywne Zwiedzanie, czyli zwiedzanie połączone z pokazem i krótkimi warsztatami ręcznego druku na tkaninie
- możliwość wynajmu sal Muzeum na własne spotkanie