WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

VR Park Manufaktura już działa

Poczuć wiatr we włosach podczas lotu paralotnią, przejechać bolidem Formuły1, sterować myśliwcem F16, wsiąść do balonu, a nawet wirtualnie postrzelać z łuku i rozegrać partię kultowych gier: Fruit Ninja czy Angry Birds – to wszystko jest już możliwe w VR Park Manufaktura - zupełnie nowej strefie wirtualnej rzeczywistości. Najnowocześniejsza przestrzeń do gier i poznawania świata VR stanie na piętrze galerii handlowej Manufaktury, w korytarzu między sklepami Unisono i Okaidi (w pobliżu Smyka).

Symulatory, ławeczka VR, wirtualny pokój zagadek, a także dwa VR-spoty – platformy umożliwiające zanurzenie się w rozbudowanym świecie wirtualnej rzeczywistości poprzez zadania, misje czy gry – to tylko część atrakcji VR Park Manufaktury – nowej rozrywki w Manufakturze.

Specjalna strefa na piętrze galerii handlowej to w sumie aż dziewięć ultranowoczesnych urządzeń. Zostały dobrane w taki sposób, by były atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. – Zapraszamy wszystkich miłośników gier i rozszerzonej rzeczywistości, którzy ukończyli 7 lat. Będzie można przetestować kilkadziesiąt atrakcji VR: na przykład zacząć od kultowych gier: Angry Birds i Fruit Ninja, potem pouciekać przed zombiakami, postrzelać z łuku, następnie przesiąść się na paralotnię i zobaczyć, czego można spodziewać się podczas takiego lotu. Później wyścig w bolidzie Formuły1 albo lot myśliwcem F16, a na końcu: Dark Escape 4D, czyli coś dla osób o mocnych nerwach – wymienia Michał Pisarzewski, menedżer VR Park Manufaktury. Ta ostatnia atrakcja to wariacja na temat popularnych pokoi zagadek. Dwie osoby otrzymają specjalne zadanie wydostania się z tematycznego pokoju (oczywiście w formule VR), w którym czyhać będą na nich przeróżne pułapki. Żeby było jeszcze trudniej, gracze będą mieli założone czujniki tętna, które sprawdzą…ataki przerażenia i paniki… a za nie są punkty karne!

Dla zwolenników nieco spokojniejszych rozrywek VR Park proponuje ławkę rozszerzonej rzeczywistości (3-osobową), w której czekać będzie 15 animacji o różnorodnej tematyce.

Całkowitą nowością jest symulator lotu balonem – wsiada się do kosza, przypominającego ten balonowy i zaczyna się toczyć balonową bitwę z wrogimi balonami VR.

Świat VR w Manufakturze dostępny będzie już od 1 zł za minutę zabawy. Ceny są uzależnione od rodzaju gry oraz trybu gry.

Dzieci korzystające z atrakcji VR Park Manufaktura pozostają pod opieką dorosłych – na rodziców i opiekunów czekać będzie strefa relaksu. Oczywiście nad bezpieczeństwem i poprawnością użytkowania sprzętu czuwać będzie przeszkolony personel VR Park Manufaktura.