WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Nowa wystawa w Experymentarium

Wystawa NATURE – ANIMALS AND HUMAN to idealna okazja, żeby zobaczyć jak funkcjonuje świat zwierząt i ludzi.

Pierwszy moduł wystawy - ANIMALS przedstawia, w zupełnie nowej formie, ciekawostki na temat zwierząt – owadów, ptaków, ssaków, gadów i płazów. Pozwala uruchomić i sprawdzić nasze zmysły: poprzez rozpoznawanie dźwięków ptaków, sprawdzenie jak widzi świat mucha, rozpoznawanie zwierząt za jedynie pomocą dotyku i wiele innych! Znaczna część nowej wystawy poświęcona została pszczelarstwu – dowiecie się i sprawdzicie kto mieszka w ulu, czym różni się pszczoła od osy, oraz jakie produkty wytwarzane są dzięki tym niewielkim stworzeniom!

Drugi moduł wystawy - HUMAN poświęcony jest ciału człowieka. W tej części przekonacie się co człowiek ma „w środku” – również za pomocą dotyku, prześwietlicie swoje ciało i zobaczycie swoje kości. Dzięki alko-goglom sprawdzicie jak działa ludzki organizm po spożyciu alkoholu, sprawdzicie swój wzrok i poznacie jego choroby, a także usłyszycie i porównacie jak biją serca człowieka i różnych zwierząt!

Specjalne miejsce na nowej wystawie NATURE zajmuje także część dotycząca ekologii i ochrony środowiska. W tym module dowiecie się m.in. jak dbać o Ziemię, jak prawidłowo segregować śmieci i po co to robić!