WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Wystawa Michała Węzowskiego na 13. Urodziny Muzeum Fabryki

Od kilku lat regularnie fotografuje Manufakturę, nieustająco odkrywając jej tajemnice, zakamarki i tytułowe oblicza. Zdjęcia Michała Węzowskiego można regularnie oglądać w kanałach social media Manufaktury, w gazetach, na portalach, a od soboty (25.01) również na wystawie w Muzeum Fabryki w Manufakturze.

Wystawa powiązana jest z 13 urodzinami Muzeum Fabryki, które stanowi nierozerwalną część Manufaktury - świadczy o przeszłości tego miejsca i skupia wiedzę o historii terenów dawnej fabryki.
Wystawa Michała Węzowskiego, opisującego życie Manufaktury na przestrzeni kilku ostatnich lat jest pokłonem wobec tych wszystkich osób, które zaangażowane były w rozwój Manufaktury i Muzeum Fabryki - a szczególnie byłych włókniarzy związanych z tym miejscem.
Na wystawie zobaczymy fotografie z życia tego miejsca z różnych etapów jej rozwoju oraz prace fotograficzne prezentujące zainteresowania twórcze autora. - Od prawie sześciu lat mam przyjemność współpracować z Manufakturą. I to właśnie tutaj fotografowanie sprawia mi najwięcej przyjemności, dając jednocześnie możliwość nieustannego rozwoju poprzez podejmowanie realizacji bardzo różnorodnych tematów – od fotografii reportażowej, przez portrety, po fotografię artystyczną. ­– mówi artysta. I dodaje: - Choć jestem tu częstym gościem, zawsze znajdę w Manufakturze nowy kadr, detal, którego wcześniej nie zauważyłem. To miejsce, które wciąż odkrywa się na nowo.
Zdjęcia Michała Węzowskiego można było oglądać na łamach takich tytułów jak Cosmopolitan czy Gazeta Wyborcza. Jedno ze zdjęć autora zostało wyróżnione na łamach portalu National Geographic Polska w kategorii portret.
Otwarcie wystawy związane z uroczystością obchodów 13 rocznicy powstania Muzeum Fabryki zaplanowano na sobotę - 25 stycznia, o godz. 16.00.
Wystawę będzie można oglądać do końca lutego 2020.