WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Otwarcie zapraszamy

Decyzją Prezesa Rady Ministrów Manufaktura znosi dużą część dotychczasowych ograniczeń w funkcjonowaniu. Otwarte obecnie będą sklepy i punkty usługowe, z wyłączeniem lokali rozrywkowych (np. kino Cinema City, kręgielnia Grakula, centrum rozrywki Bajkowy Labirynt) i biur podróży. Restauracje oraz lokale gastronomiczne przywróciły konsumpcję na miejscu. Manufaktura nadal stosować będzie rygorystyczne zasady bezpieczeństwa higienicznego.


Otwarte zostaną sklepy i punkty usługowe.

Zamknięte pozostaną:

  • biura podróży
  • lokale rozrywkowe: (kino Cinema City, kręgielnia Grakula, klub Saturn fitness, Experymentarium, szkoła tańca Egurrola Dance Studio).


W restauracjach i kawiarniach zmianie ulegnie układ przestrzeni - stoliki zostaną rozsunięte na odległość 2 metrów od siebie, między gośćmi obowiązywać będzie dystans 1,5 m. Ograniczeniu ulega również liczba osób mogących przebywać jednocześnie w lokalu (1 osoba na 4 m2). Obsługa lokali przestrzegać będzie ścisłych norm sanitarnych dezynfekując stoliki po każdym kliencie oraz stosując środki ochrony osobistej nosząc maseczki/przyłbice oraz rękawiczki.

Analogiczne zasady sanitarne zostały wprowadzone w strefie gastronomicznej – foodcourt. Tu również usunięta zostanie część stolików i miejsc siedzących tak aby zachować wymagane dwumetrowe odległości pomiędzy nimi. Dystans dwóch metrów obowiązywać będzie również osoby stojące w kolejce do poszczególnych punktów gastronomicznych. Dla ułatwienia na podłodze wyklejono specjalne oznaczenia regulujące odległości pomiędzy oczekującymi. Przy wejściu do strefy gastronomicznej ustawione zostały dozowniki z płynem dezynfekującym oraz informacje z zaleceniami przestrzegania zasad sanitarnych m.in. z ważną dla klientów informacją że zasłanianie nosa i ust przez klientów nie obowiązuje w trakcie konsumpcji.

Zgodnie z przepisami, zawartymi w rozporządzeniu,  o zachowaniu ograniczenia liczby klientów na m2 (1 osoba na 15 metrów kwadratowych) liczba ta będzie nieustannie monitorowana dzięki zaawansowanym systemom liczącym. Ograniczenie liczby osób będzie miało również zastosowanie w poszczególnych lokalach.

Manufaktura w pełni dostosowała się do wytycznych dla funkcjonowania obiektów handlowych opracowanych przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Głównym inspektoratem Sanitarnym, a nawet wprowadziła dodatkowe działania i procedury higieniczne mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektu. Do dyspozycji Gości, na przy wejściach oraz w toaletach zamontowano dozowniki łokciowe z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są również  o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych i specjalnych maseczkomatach – te znaleźć można na zewnątrz przy wejściu głównym do galerii handlowej oraz przy kinie Cinema City.

Regularnie odkażane są wszystkie elementy na pasażach – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, schody ruchome, windy, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia i wyposażenie toalet. Wprowadzono podajniki z papierem obok suszarek powietrznych. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym.

Ponadto pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych (windy, pokoje rodzinne), poddawane są regularnemu ozonowaniu. Co ważne,  wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego z pasaży zniknęły ławki i siedziska, a strefy wypoczynku w pozostają nadal wyłączone z użytkowania. Także place zabaw pozostają w dalszym ciągu nieczynne.

Klienci udający się na zakupy do Manufaktury, proszeni są o dostosowanie się do zasad zachowania dwumetrowego dystansu również na schodach ruchomych, pojedynczego korzystania z windy, a przede wszystkim zasłaniania ust i nosa oraz niespożywania jedzenia i napojów. Klienci zmotoryzowani powinni zajmować co drugie miejsce parkingowe w celu zachowania odstępu.

O dalszych zmianach w funkcjonowaniu Manufaktury będziemy informować na bieżąco.