WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Muzyczny Tramwaj zaprasza w podróż po Manufakturze

Manufaktura startuje z cyklem letnich koncertów najlepszych łódzkich zespołów. Przez całe wakcje w środowe wieczory będzie można posłuchać świetnej muzyki, a to, co zaskoczy z pewnością wielu gości Manufaktury to nietypowa scena, w którą zamieni się kultowy, żółty tramwaj Manufaktury!

Koncerty zaplanowano na wakacyjne śrdody. Co tydzień o godz. 19.00 przed  w żółtym tramwajem  występuje inny zespół. Nietypowa scena w każdym tygodniu stoi w innym miejscu na rynku. 

Cykl koncertów w Muzycznym Tramwaju rozpoczął Samokhin Band. W kolejną środę (22 lipca) przed Muzycznym Tramwajem wystąpi Bandaż Elastyczny - dynamiczny „cover-band”, który prowadzi dwóch charyzmatycznych łódzkich frontmanów: Kuba Weigel „QBEK” – wokalista zespołu HARLEM i Piotr Pachulski „CHYPIS” – lider grupy NORMALSI.
Muzyka zespołu Bandaż Elastyczny to energetycznie grane standardy rockowe, z elementami bluesa i country. Koncert jest pomyślany jako dynamiczna rock’n’rollowa „impreza” członków zespołu w którą zawsze wciągana jest publiczność. W programie oprócz standardów muzyki brytyjskiej (Eric Clapton, Rolling Stones, Jimi Hendrix i in.) i amerykańskiej (Zakk Wylde, AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Bob Dylan, Gov’t Mule, Allman Brothers Band, Stone Temple Pilots, Tom Petty, Creedence Clearwatrer Revival i in.) grane są także znane polskie kawałki (Dżem, Soyka, Oddział Zamknięty i inn.) Na koncert zapraszamy na leżaki ustawione na rynku przy zespole i do ogródków restauracji Szpulka, Ganesh, Bawełna, Starbucs, Whiskey in The Jar, Pizzeria Stopiątka.

W ostatnią środę lipca wystąpi zespół Oreada. OREADA to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. To, co wyróżnia OREADĘ to bogactwo harmonii i instrumentów, dopracowane, niebanalne aranże i niezwykle szczery przekaz wyrażony w tekstach w języku polskim.
Muzyczny Tramwaj podjedzie pod budynek Wykańczalni a artyści zagrają dla gości ogródków restauracji Zielona, Lavende, Anatewka, Jazda Park,  

Pierwsza środa sierpnia - Brass & Beat Trio to live-act czyli granie piosenek przez DJ-a, do których na żywo dźwięki dogrywają muzycy: trębacz i congista. Dzięki temu, brzmienia DJ-a wzbogacane są o elementy perkusyjne i melodyczne. Tworzy to unikalne połączenie – najlepiej sprawdzające się w klimatach world music (Balkan, Brasil, Cumbia, Afro), Jazz i House. Trio regularnie grywa od kilku lat. Tego koncertu będzie mozna posłuchać zasiadając w ogródkach Pizza Hut, The Mexican, Pankejk, Bierhalle.
 

Pobierz Regulamin