WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Szuflandia - wypożyczalnia 24/7 w Manufakturze

W Manufakturze stanęła Szuflandia - wypożyczalnia 24/7  pierwsza w Polsce samoobsługowa biblioteka.

Wypożyczalnia została od podstaw zaprojektowana przez zespół z Biblioteki Miejskiej w Łodzi we współpracy z firmą Arfido. Podobne maszyny funkcjonują już z powodzeniem w Stanach Zjednoczonych czy krajach azjatyckich.

Aby skorzystać z Szuflandii wystarczy posiadać Fiszkę, która jest niezbędna do otwarcia skrytki. Kartę biblioteczną można wyrobić bezpłatnie w każdej bibliotece w Łodzi. Szuflandia wyposażona jest w zamykane schowki, ekran dotykowy oraz czytnik kart bibliotecznych. Wystarczy zeskanować Fiszkę, wybrać tytuł i podać numer skrytki, w której znajduje się książka. Zasady korzystania z automatycznej wypożyczalni są takie same jak w przypadku stacjonarnych bibliotek - korzystanie ze zbiorów jest bezpłatne, a książkę należy zwrócić w ciągu 30 dni.

Wypożyczalnię znajdziemy w zadaszonym przejściu przy rynku Manufaktury w okolicy wejścia do kina.Szuflandia jest dostępna 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Opiekunem Szuflandii jest Biblioteka Miejska w Łodzi z siedzibą przy ul. Gdańskiej 8 (tel. 574 407 032), jej pracownicy udzielą wszelkich odpowiedzi na pytania związane z jej funkcjonowaniem.

System wypożyczeń i zwrotów w Szuflandii jest zgodny z aktualnymi zaleceniami i regulacjami związanymi z pandemią wirusa COVID-19.