WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Pograć w piłkę na plaży

Od najbliższej środy (15.07) na plaży w Manufakturze, Akademia Futbolu będzie prowadzić treningi plażowej piłki nożnej dla dzieci już od 6. roku życia. Zaraz po futbolu – na plażę wejdą najlepsi trenerzy Budowlanych Rugby SA. To wspaniała okazja, by nie tylko aktywnie spędzać wakacje, ale też pokochać różne formy grania  piłkę na piasku!

To będzie znakomita okazja, by poczuć się jak na gorącej Copa Cabanie. Na najsłynniejszej brazylijskiej plaży, wśród plażowiczów, przyszli mistrzowie futbolu, uczą się z brazylijską finezją kopać w piłkę. Ten obrazek przeniesie Manufaktura wraz z Akademią Futbolu w każdą środę o godz. 17:30. Wtedy to rozpoczną się bezpłatne treningi dla dzieci w wieku 6-13 lat. – Zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Osoby już trenujące, jak również tych, którzy dotychczas kopali piłkę tylko w ogródku. A nawet takich, którzy nigdy nie grali! – zaprasza Stefan Potocki z Łódzkiej Akademii Futbolu.
Zajęcia będą miały charakter ogólnorozwojowy: najpierw oczywiście rozgrzewka, potem ćwiczenia strzałów, następnie rozwijanie umiejętności piłkarskich. Co ważne, by dołączyć do treningu wystarczy… zdjąć buty. – Nie wymagamy nawet sportowe stroju, liczą się dobre chęci – zapewnia Potocki. Jak podkreśla, beach soccer rządzi się swoimi prawami, więc na zajęcia zaprasza również młodych piłkarzy, trenujących na co dzień na trawie. Zajęcia prowadzone będą przez licencjonowanych trenerów PZPN.  Na zakończenie cyklu treningów na plaży, 30 sierpnia, zaplanowano turniej zawodników ŁAF na plaży w Manufakturze.
 
Z kolei o godzinie 19.00 plażę przejmują zawodnicy i trenerzy rugby. W każdą środę będą odbywały się warsztaty rugby beach z głównymi  trenerami Budowlani Łódź, którzy zakończą cykl treningów wielkim turniejem Bierhalle Rugby Beach.