WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Jarmark Włoski

Belissimo! Delizioso! Va bene! – te i inne włoskie okrzyki będzie można usłyszeć już od ostatniej soboty lipca gdy na rynek Manufaktury zjadą ulubieńcy gości Manufaktury – sprzedawcy jarmarku Fiere del Gusto&buon Gusto.Amatorzy śródziemnomorskich wiktuałów, będą mogli wybierać spośród 400 wyrobów z rodzinnych, małych zakładów przedsiębiorców z kilku regionów słonecznej Italii, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Apulii.

Po raz kolejny na rynku Manufaktury rozstawi się barwny, tradycyjny i głośny targ włoski. Na fanów kuchni śródziemnomorskiej będzie czekać między innymi ponad 50 rodzajów makaronów, oryginalne włoskie sery,sycylijskie oliwy z oliwek i inne produkty, które pomogą przenieść się – przynajmniej podniebieniu – do słonecznej Italii. Smakosze kupią tu produkty, bez których trudno wyobrazić sobie włoskie gotowanie: parmezan, oryginalną mozzarellę i ricottę.
 
Na jarmarku znajdą coś dla siebie również wielbiciele słodyczy. Będą m.in. włoskie precelki taralli, nugat torrone, a także tradycyjne desery, m.in. równie kuszące, co kaloryczne obłędne cannoli, które najlepiej opisać, jako zwinięte w rurki faworki nadziewane kremem! Naprawdę trudno im się oprzeć!
Włoski jarmark na rynku Manufaktury potrwa do 16 sierpnia.