WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Artyści

2 sierpnia 2020
Piotr Wrombel Quartet
"Śpiewnik" - polskie piosenki w jazzowym odcieniu.
 
Inspiracją do powstania tego programu stały się niezapomniane, chętnie do dziś słuchane epokowe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.
Wśród wybranych i opracowanych przez nas piosenek znajdują się takie tytuły jak „Wspomnienie”, czy „Płonie stodoła” z repertuaru Czesława Niemena, „Byłaś serca biciem” z repertuaru Andrzeja Zauchy, „Historia pewnej znajomości” z repertuaru „Czerwonych Gitar”, „Kiedy byłem małym chłopcem” z repertuaru Tadeusza Nalepy i inne…
 
Jacek Kotlarski wokal 
Piotr Wrombel piano
Zbigniew Wrombel bass 
Marcin Jahr perkusja 
 
 
9 sierpnia 2020
Dixie Friends
 
Zespół powstał w 1999 roku i gramy do dzisiaj. Sama śmietanka - mówią niektórzy, a ci co zazdroszczą przestali się już w ogóle odzywać. Cieszymy się z tego, bo to komfortowa sytuacja... Każdy z nas gra bądź grał w wielu innych projektach i zespołach (m.in. Varius Manx, Spooko, Ich Troje, Kat, Clostelkeller, Rezerwat, Michał Urbaniak, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz, Alex Band, Orkiestra Zbigniewa Górnego itp...), ale jednak Dixie Friends to coś zupełnie innego, na swój sposób jedynego. Mając tak "mocny" skład gramy wszędzie i dla wszystkich
 
16 sierpnia 2020
Kuba Raczyński Quartet
 
Kuba Raczyński – saksofonista, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. W 2003 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana. Na swoim koncie ma też nagrodę zdobytą wspólnie z Big Bandem AM w Łodzi, czy indywidualną od Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Grając w zespole Lidii Kopani zdobył I nagrodę na festiwalu Top Trendy. Na co dzień gra w zespole Moniki Kuszyńskiej.

23 sierpnia 2020
Piotr Krzemiński Trio

Trębacz jazzowy i kompozytor.
Uczestnik i laureat wielu znanych polskich festiwali jazzowych, w tym Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Złota Tarka.
Współpracuje lub współpracował z takimi wykonawcami jak m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Urbaniak, Bogusław Mec, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Michel Legrand (Francja), Bill Prince (USA), Paul Baker (Anglia), Jack Jones (USA), Danny Couch (USA), Greg Bonham (USA), Ray Michaels (USA), Dave Latchaw (USA) oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
Możliwość słuchania i poznawania zarówno jazzu jak i innych gatunków muzycznych z całego świata, wieloletnie doświadczenie gry za granicą i pracy z wieloma muzykami z różnych krajów i kontynentów, miało decydujący wpływ na jego karierę, warsztat oraz postrzeganie muzyki. Podróże po całym świecie zaowocowały bogactwem inspiracji oraz szerokimi horyzontami w podejściu zarówno do aranżacji standardów jazzowych, współczesnego jazzu jak i kompozycji.
 
30 sierpnia 2020 
Leszek Kułakowski / Maciej Sikała RED ICE

Jeżeli jakąś muzykę nazwać można czysto jazzową, to będzie to właśnie Red Ice. Najświeższe nagrania Macieja Sikały dokumentują spotkanie saksofonisty z Leszkiem Kułakowskim. Obu bez problemu nazwać można klasykami i mistrzami krajowej sceny jazzowej. A jeżeli ktoś powinien się decydować na zarejestrowanie duetowych konwersacji, to właśnie czynić to powinni tacy mistrzowie. Leszek Kułakowski od zawsze zachwycał kompozytorskim kunsztem. Red Ice w warstwie kompozytorskiej jest w całości jego dziełem. Album nie ma słabych stron i w zasadzie można by poniechać wyróżniania któregoś z nagrań.