WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Nowa atrakcja w Manufakturze – tor do driftu

Można świetnie się bawić w elektrycznych autkach do driftu, a do tego pomóc w zakupie karetki neonatologicznej. W piątek (21.08) oficjalnie zainauguruje działalność Manufaktura Drift - najnowsza inicjatywa Fundacji Fun&Drive i jednocześnie jedyny w Polsce tor do driftu na terenie obiektu handlowego.

Jest niewielkie i wygląda nieco kosmicznie – Turnado, bo o nim mowa, to elektryczny gokart dla dzieci od 5 roku życia. W 2017 okrzyknięty Międzynarodową Zabawką Roku daje mnóstwo frajdy nie tylko najmłodszym. Będzie się można o tym przekonać już od piątku w Manufakturze! Manufaktura Drift to pierwszy w Polsce, wewnętrzny tor do driftu na terenie centrum handlowego. Za tym pomysłem stoi Fundacja Fun&Drive, którą bywalcy Manufaktury znają z przejażdżek luksusowymi autami w zamian za datek na zakup karetki neonatologicznej.
Turnado jest nie tylko bezpieczny, ale też cichy i ekologiczny, bowiem ma napęd elektryczny. – W odróżnieniu do klasycznych gokartów, turnado nie rozwija dużych prędkości, jest bardzo stabilny, praktycznie niewywrotny, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet pięciolatki. Dla dzieci to może być wspaniały początek pasji do motoryzacji – zapewnia Tomek Bonar z Fundacji Fun&Drive.   
Manufaktura Drift mieści się na piętrze galerii handlowej, między sklepami Bershka a Home&You. Czynny będzie w godzinach pracy galerii handlowej, tj. od poniedziałku do soboty w godz.10-22 i w niedziele handlowe w godz. 10-21. Jedno okrążenie toru będzie kosztować 5 zł, ale będzie można też kupić bilet zbiorczy na 5 okrążeń za 20 zł. Cały zysk z działalności toru będzie przeznaczony na zakup karetki neonatologicznej dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.
Oczywiście oprócz działalności Manufaktura Drift, będzie można wybrać się na przejażdżkę jednym z aut podstawionych przez przyjaciół fundacji. Dotychczas goście Manufaktury mogli wsiąść m.in. do takich aut jak: złoty Mclaren MP4 12C, Lamborghini Aventador, Ferrari California, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Gallardo LP-560, Maserati Granturismo S, Ultima GTR, Aston Martin DBS, Mercedes SL65 AMG, Audi R8 czy Audi RS7.