WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Machinarium już otwarte!

Tu sztuka łączy się tradycją włókienniczą i… dobrą zabawą. Machinarium – ponad ośmiometrowa konstrukcja do eksplorowania dla małych zdobywców już działa. Tak innowacyjnego placu zabaw nie ma nigdzie w Polsce!

Pionierska konstrukcja przypominająca maszynę parową stanęła w tzw. małej rotundzie galerii handlowej Manufaktury (przy Leroy Merlin). Ogromną, ponad ośmiometrową wieżę otacza gigantyczna zjeżdżalnia, a by dostać się na górę, trzeba wspiąć się przez system platform z drabinkami, sznurowanymi „pajęczynami” i innymi konstrukcjami uwielbianymi przez najmłodszych.
Maszyna jest „wprawiana w ruch” za pomocą przebywających wewnątrz dzieciaków! Tryby zębate zaczynają się poruszać i rozpędzają machinę w samym sercu Manufaktury, gdy dzieciaki dostaną się do wewnętrznego kołowrotka. W dole rozpościera się sensoryczna konstrukcja dla młodszych dzieci.
Zjeżdżalnia dostępna jest dla dzieciaków w wieku 6-12 lat. Natomiast z niższych przeszkód wokół wieży mogą korzystać maluchy.
Atrakcja jest całkowicie bezpłatna!

Inspiracją do projektu Machinarium były zbiory Muzeum Sztuki w Łodzi, posiadającego największą kolekcję sztuki współczesnej, na czele z pracami Wł. Strzemińskiego i Katarzyny Kobro. Widać tu również wyraźne nawiązania do neoplastycyzmu. Dlatego też w najbliższym czasie zaplanowano warsztaty artystyczne prowadzone przez ekspertów z sąsiadującej z Manufakturą siedzibą ms2 Muzeum Sztuki w Łodzi.