WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Lodowisko w Manufakturze

Na zapalonych łyżwiarzy czeka już lodowa tafla o powierzchni 600 mkw.

Lodowisko w Manufakturze to jedna z ulubionych atrakcji łodzian. Jako aktywność na świeżym powietrzu będzie dobrym pomysłem na bezpieczne spędzanie wolnego czasu w chłodniejsze miesiące.
Stosując się do obostrzeń związanych z pandemią, na lodowisku wprowadzono zasady zapewniające bezpieczeństwo wszystkim fanom łyżew. Na terenie lodowiska jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 55 osób, a zasłanianie ust i nosa będzie obowiązkowe. Amatorzy tego zimowego sportu będą musieli mieć ze sobą worki na zmianę obuwia. Szatnia zostanie zastąpiona siedziskami i ławkami do zmiany butów, rozstawionymi dookoła lodowiska. Kolejną ważną zmianą będzie dezynfekcja poręczy i siedzisk co godzinę, a także odkażanie każdej pary łyżew po zwrocie.
Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-22. W sobotę i niedzielę w godzinach 10-22.
Konieczne są też przerwy techniczne:
- w tygodniu czyszczenie tafli będzie się odbywać między godziną 16 a 17 (ostatnie wejście na taflę o 15.20)
- w weekendy dwukrotnie: między godziną 13.40 a 14.20 oraz 18 i 18.40. W weekendy ostatnie wejście możliwe jest na godzinę przed zamknięciem.
Godzina jazdy na wypożyczonych łyżwach kosztować będzie 20 zł, a z własnym sprzętem 15 zł. Wypożyczenie tzw. pingwinka ułatwiającego stawianie pierwszych kroków na lodowisku, to koszt 15 zł.