WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Urodzinowy design z najwyższej półki

Jak co roku, maj upływa w Manufakturze pod znakiem najlepszego designu. To oczywiście za sprawą Łódź Design Festival, który już 12 maja powróci z wystawą laureatów plebiscytu must have!, jednego ze swoich flagowych projektów. W tym roku zarówno ŁDF, jak i Manufaktura świętują 16 urodziny, a przygotowana przez nich wystawa zaskoczy nie tylko nagrodzonymi projektami, ale też formą.

Od 12 maja w rotundzie galerii handlowej Manufaktury będzie można oglądać wystawę laureatów plebiscytu must have na najlepsze polskie produkty. Organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival konkurs ma upowszechniać dobre polskie wzornictwo, promować rodzimy biznes i krajowych projektantów. Przez 12 lat plebiscyt stał się marką samą w sobie i co roku przyciąga coraz więcej chętnych. Do tegorocznej edycji zgłoszono aż 425 produktów, a 76 z nich wyróżniono znakiem jakości must have przez Radę Ekspertów. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się m.in. meble, ubrania, akcesoria modowe, gry, książki i wiele innych.
Tegoroczna edycja jest wyjątkowa także ze względu na szczególne urodzinowe połączenie: 16 urodziny Manufaktury i 16 edycję Łódź Design Festival. Urodzinowy wątek został wpleciony w aranżację wystawy, która przyjmie formę… tortu! Na mierzącej ponad 3 metry wysokości i 8 metrów szerokości instalacji, wyeksponowane zostanie ponad 50 wyróżnionych w plebiscycie produktów. Wśród nich pojawią się elementy ceramiki, biżuteria, lustra, oświetlenie, książki, ale także meble: sofy, krzesła, stoły i wiele innych.
Wystawę można oglądać do 28 maja w rotundzie galerii handlowej Manufaktury.
*Szczegółowa lista produktów, które znajdą się na wystawie dostępna na stronie: wystawę będzie można zwiedzać w dniach 12-28.05.2022 r. w łódzkiej Manufakturze » must have (lodzdesign.com)