WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Konkurs fotograficzny

Charakterystyczna czerwona cegła, klimatyczne pofabryczne budynki, „tańczące” fontanny – te elementy Manufaktury od wielu lat inspirują miłośników fotografii. Po cyklu warsztatów z Pawłem Augustyniakiem, przyszedł czas na konkurs fotograficzny, w którym wszyscy aspirujący fotografowie mają szansę zawalczyć o nagrody od Manufaktury i Szkoły Filmowej w Łodzi. Jak wziąć udział i co czeka na zwycięzców?

Piękne zdjęcia architektury to nie lada wyzwanie dla fotografów. O tajnikach kompozycji, ekspozycji i odpowiedniej edycji zdjęć, podczas serii warsztatów w Manufakturze, opowiedział Paweł Augustyniak, wybitny ekspert fotografii architektury. Warsztaty były jedynie pierwszym etapem jesiennych aktywności zaplanowanych przez Manufakturę. Teraz ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy kto chce i lubi robić zdjęcia, będzie miał szansę pokazać zabytkowe mury kompleksu oczami swojego obiektywu.
Konkurs realizowany jest we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową, a jego zasady są niezwykle proste. Wystarczy przyjść na spacer po Manufakturze, zrobić zdjęcie otaczającej architektury, a uchwyconą fotografią podzielić się na swoim koncie na Instagramie używając odpowiednich oznaczeń (#manufotospacer oraz profilu @manufakturalodz i @szkolafilmowawlodzi).  
Najlepsze zdjęcie, wybrane przez niezależne jury, zostanie nagrodzone kartą podarunkową Manufaktury o wartości 4 000 zł np. na zakup sprzętu fotograficznego w Manufakturze i profesjonalnym wielkoformatowym wydrukiem nagrodzonej pracy w drukarni Szkoły Filmowej w Łodzi.
Wszyscy chętni będą mieli czas na zrobienie i opublikowanie zdjęcia do 30 listopada. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 6 grudnia, będąc dla wybranej osoby wymarzonym, mikołajkowym prezentem. 

Pobierz Regulamin