WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Escape room w Muzeum Fabryki

„Morderstwo w muzeum” to gra detektywistyczna oparta na popularnej konwencji escape room. Jednak uczestnicy nie będą wydostawać się z małego pokoju, a staną się oficerami śledczymi współpracującymi z przewodnikiem! Całość prowadzona będzie wśród stałej ekspozycji muzeum, na przestrzeni 400 mkw.

Muzeum Fabryki w Manufakturze wprowadziło właśnie do swojej oferty grę opartą na zasadach podobnych do popularnych pokojów zagadek. Uczestnicy zabawy dowiadują się, że w Muzeum Fabryki dokonano morderstwa! Sprawa jest bardzo zawiła: badacz dziejów Łodzi prowadził na terenie muzeum badania dotyczące historii rodziny Poznańskich. Niestety, został znaleziony martwy…
W grze „Morderstwo w muzeum” trzeba będzie wcielić się w rolę oficerów śledczych i – dzięki wskazówkom mistrza gry – rozwiązać zagadkę śmierci uczonego. Dopiero to pozwoli opuścić muzealną ekspozycję.
Rozgrywka może mieć trzy poziomy trudności, trwa ok. godziny. Z racji dużej przestrzeni, gra jest przeznaczona dla grup powyżej 8 osób. Muzeum oferuje również terminy na zapisy indywidualne. Grać można poza godzinami pracy muzeum, czyli codziennie od godz. 19 oraz w poniedziałki przez cały dzień.

Atrakcja jest płatna.
Maksymalnie w jednym czasie zagadkę może rozwiązywać 20 osób.
Atrakcja przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia.

Rezerwacje telefoniczne pod numerem 42 664 92 93.