WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Wakacje w Manufakturze

Jak co roku Manufaktura przygotowuje bogatą ofertę półkolonii i wakacyjnych atrakcji dla dzieciaków. Będzie można wyskakać się za wszystkie czasy, wziąć udział w warsztatach, oglądać filmy, bawić się na plaży, potańczyć i zobaczyć przedstawienie teatralne. Nie ma mowy, żeby podczas półkolonii w Manufakturze ktokolwiek się nudził!
W zajęciach półkolonijnych organizowanych przez JUPI PARK mogą wziąć udział dzieci od 4 lat, po indywidualnym uzgodnieniu możliwy jest także udział trzylatków. W planie: warsztaty w Muzeum Fabryki, zajęcia edukacyjne w Experymentarium, taniec, kino i przedstawienie teatralne. Codziennie, jeśli pogoda dopisze, dzieciaki będą się bawić na JUPI statku, czyli placu zabaw na plaży, poskakać będzie można również w sali zabaw JUPI PARK. W cenę (1 dzień – 60 zł, 6 dni – 280 zł) zajęć półkolonijnych wliczone jest wyżywienie. Młodsze dzieci będą mogły skorzystać z oferty pod warunkiem wynajęcia niani – wiąże się to z dodatkową opłatą.
 
Roztańczone półkolonie przygotowuje Egurrola Dance Studio. To oferta dla dzieciaków w wieku 5-13 lat, które chcą spędzić pięć dni intensywnie ucząc się tańca i świetnie się przy tym bawiąc. Półkolonie to także cała masa dodatkowych atrakcji, zabaw plastycznych, wycieczek i przygód. W cenę pięciodniowego turnusu (599 zł) wliczone są dwa posiłki i ubezpieczenie. Możliwy jest również jednodniowy udział w zajęciach (koszt 140 zł). Egurrola Dance Studio podczas wakacji planuje osiem turnusów.
 
Muzeum Fabrykiorganizuje latem warsztaty dla grup (minimum 10 osób) pod hasłem „Zielona Fabryka”. To zajęcia plastyczne, podczas których będzie można zaprojektować fabrykę przyjazną środowisku. W trakcie tworzenia planu nowoczesnego, ekologicznego zakładu, będzie trzeba uwzględnić zieloną przestrzeń, która będzie nie tylko przyjazną strefą dla pracowników, ale także uczyni fabrykę bardziej ekologiczną. Koszt warsztatów to 18 zł od osoby.
 
W czasie wakacji (od 1.07 do 31.08) w kręgielni Grakula obowiązywać będzie specjalna, letnia oferta cenowa. Dzieci i młodzież do 16 roku życia za godzinę gry na jednym torze (maksymalnie 6 osób na torze) zapłacą tylko 30 zł. Jedna gra dla jednej osoby to koszt zaledwie 6 zł.
 
Lato to także doskonały czas by podszkolić języki obce, Alliance Francaise proponuje specjalną wakacyjną ofertę: intensywne kursy języka francuskiego ogólnego lub konwersacje. 60 godzin zajęć, czyli pół semestru można odbyć w jeden wakacyjny miesiąc. Zajęcia organizowane są codziennie od poniedziałku do piątku.
 
W Jazda Park czekają na dzieci i młodzież atrakcje w Arkadzie Gier (ponad 40 automatów!), oraz na zewnątrz. Najmłodsi będą mogli się wyszaleć na trampolinach, euro-bungee, uwielbianej przez nich karuzeli wiedeńskiej czy torze z niezwykłymi autkami. Na torze można pojeździć wozem policyjnym, formułą 1, traktorem czy motorem. W letniej ofercie Jazda Parku jest bilet łączony, za 25 zł, który upoważnia do wstępu na karuzelę, park trampolin i euro-bungee.
 
Na całe rodziny czekają atrakcje w Experymentarium i Arena Laser Games, gdzie nauka nie ma granic, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. W Experymentarium każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia otaczającego nas świata. Arena Laser Games jest pasjonującą grą dla graczy w każdym wieku. Uczestnik zabawy ubrany jest w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagują na strzał – wiązkę laserową.
 
Z kolei dla tych, którzy za najlepszą zabawę uważają ruch i wysiłek fizyczny, mogą liczyć na atrakcje w Centrum Wspinaczkowym Stratosfera. Tutaj pod okiem wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki skalnej, każdy może zrobić pierwsze, wspinaczkowe kroki.
 
Latem warto też zajrzeć do kina Cinema City. Podczas wakacji w repertuarze kina Cinema City zaplanowano aż pięć premier kierowanych do dzieci. Będzie można zobaczyć filmy: „Kuba Guzik”, „Iniemamocni 2”, „Ant-man i Osa”, „Młodzi Tytani: Akcja!” oraz film familijny „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Warto zwrócić uwagę na ofertę promocyjną dla grup – bilety będą kosztować 12,50 zł.