WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Lato na plaży

Na plażę wracają wakacyjne atrakcje i sportowe emocje! Plaża zamieni się w boisko do siatkówki, piłki ręcznej i rugby, a także w teatralną scenę i miejsce do tańca.
 
Festiwal Ognia – w sobotę 21 lipca, po zmroku, plaża w Manufakturze zapłonie. Dosłownie i w przenośni. Na piaszczystej arenie wystąpią tancerze – soliści i grupy teatrów ognia z całego kraju, by zaprezentować niepowtarzalny, ognisty, zapierający dech w piersiach, kilkugodzinny spektakl.
 
Na początku sierpnia (4-5.08) plażą zawładną rugbiści. Po raz czwarty na plaży Manufaktury odbędzie się Bierhalle Beach Rugby – rugbiści z całego regionu, pod auspicjami mistrzowskiej drużyny Budowlanych zorganizują pokazowy turniej rugby na piasku. Oprócz rozgrywek, chętni mogą też liczyć na treningi i pokazowe sparingi.
 
Tydzień później (11-12.08) na plaży będzie królować piłka ręczna. Po raz pierwszy do plażowych rozgrywek w Manufakturze dołączy dyscyplina szczypiornistów. Turniej Ręcznej Piłki Plażowej.
 
Kolejny weekend (18-19.08), będzie należał do zawodników i fanów plażowej piłki nożnej. Na plaży zagrają czołowi zawodnicy drużyn Beach Soccera zrzeszonych przy PZPN. Zaplanowano pokazowe mecze i warsztaty dla poczatkujących w tej dyscyplinie.
 
Ostatnie dni sierpnia (23-26) to z kolei Red Bull Skim It, czyli zawody w Skimboardingu. Ślizganie się na desce na fali lub płytkiej wodzie staje się w Polsce coraz bardziej popularne, nie może go więc również zabraknąć na plaży w Manufakturze. Na wodnym torze, przez trzy dni będą prowadzone warsztaty i konkursy, ostatniego dnia będzie można podziwiać uczestników ogólnopolskich zawodów Red Bull Skim It.