WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Manu Summer Jazz Sundays

Sierpień w Manufakturze upłynie przy dźwiękach jazzu. W każdą niedzielę będzie można posłuchać jednego z czterech wyjątkowych koncertów w ramach Manu Summer Jazz Sundays. Tegoroczna, dziewiąta już edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem LodzerJazz&CO.
 
Co roku festiwal gromadzi na rynku Manufaktury rzesze fanów muzyki, którzy dobrze wiedzą, że właśnie tutaj można posłuchać jazzu z najwyższej półki. Gwarantują to artyści i zapraszani do współpracy goście. To coroczne, wielkie święto jazzu. W niezwykłym otoczeniu zabytkowego rynku Manufaktury, po raz dziewiąty będzie można posłuchać najlepszych polskich twórców jazzowych. W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem LodzerJazz&CO. 
W tym roku zaplanowano interesujące propozycje z udziałem najlepszych łódzkich muzyków i zaproszonych przez nich gości, zajmujących czołowe miejsca w rankingach muzycznych.
Za nami pierwszy koncert – w niedzielę zagrali Kuba Raczyński Quartet & Rafał Stępień czyli Sax & Syntheisizer oraz Michał Kobojek Quartet i Krzysztof Ścierański.

Kolejna niedziela festiwalu będzie należeć do Radka Bolewskiego iMaćka Tubisa. Obaj są nie tylko absolwentami, ale także wykładowcami łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Ich ciepło przyjęta, wspólna płyta „Lunatyk” ukazała się dzięki wsparciu słuchaczy, a trio Maćka Tubisa wydało niedawno świetny album „The Truth”.
Ostatni weekend sierpnia będzie należał do Pawła Serafińskiego Wojciecha Karolaka – spotkają się zatem Hammond & Hammond. A będzie to spotkanie największych organistów w kraju, docenianych wielokrotnie na światowej arenie jazzu.
Początek koncertów zawsze o 17. Wstęp bezpłatny.