WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

13. Manufaktura Fashion Week

Efektowne pokazy mody marek Manufaktury, pierwszy w Polsce pokaz kolekcji Natalii Jaroszewskiej, wieczorna prezentacja teatralnej bielizny Katarzyny Dacyszyn, recital modowy Natalii Kukulskiej - to tylko część atrakcji 13. edycji największej imprezy modowej w Manufakturze, którą zaplanowano na pierwszy weekend października (6 - 7.10).

Manufaktura Fashion Week od ponad dekady wyznacza nowe trendy i inspiruje fanów mody. Przewodnim motywem tegorocznej edycji Fashion Week w Manufakturze, będzie „100 lat mody”. To historyczny przekrój ukazujący nie tylko zmieniające się w ostatnim stuleciu style, ale także bardzo wyraźne nawiązania do klasycznych projektów, jakie widać w aktualnych kolekcjach. Co było modne 100, 50 czy 30 lat temu? Jaki ślad odcisnęły one w pracach współczesnych artystów sprzed lat? Obok pokazów najnowszych „must-have”, pojawią się przejścia tematyczne z wybranych dziesięcioleci, jak również prelekcje i prezentacje, bardzo wyraźnie nawiązujące do dawnych, ale wciąż przywoływanych przez modę klasyków. Młodzi trendsetterzy pokażą kolekcje inspirowane modą lat 70., 80. i 90. Nie zabraknie też wystaw inspirowanych historycznie – to część wydarzenia, której żaden pasjonat mody nie powinien przegapić.

Tegoroczne pokazy podczas Manufaktura Fashion Week będą prezentowane na lustrzanym multimedialnym wybiegu, do muzyki wykonywanej na żywo, przez Me Myself and I i w tanecznej oprawie autorstwa choreografów i tancerzy z Egurrola Dance Studio.

Nad przebiegiem imprezy czuwać będą znakomici prowadzący – niezwykle lubiany prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz oraz znane łódzkie blogerki - Siostry ADiHD, czyli Milena i Ilona Krawczyńskie.

Sobotnią Noc Zakupów otworzy premierowy pokaz najnowszej kolekcji Natalii Jaroszewskiej. Projektantka, która na co dzień mieszka na Cyprze, przywiezie do Manufaktury swoją najnowszą kolekcję, która nie była jeszcze prezentowana w Polsce. Sobotnie szaleństwo uatrakcyjnią również m.in.: modowy recital Natalii Kukulskiej oraz pokaz teatralnej bielizny Katarzyny Dacyszyn.

Noc Zakupów, to także wysokie rabaty w salonach Manufaktury – nawet do 70%, z których można będzie korzystać do północy! Nie można też zapomnieć o loterii: podczas pierwszego dnia Manufaktura Fashion Week, będzie można wylosować jedną z ponad 600 nagród. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 100 zł i wziąć udział w loterii. Wśród 1500 brokatowych kul, co druga kula oznacza wartościową nagrodę.

Niedziela będzie upływała w stylu casual, w rodzinnej atmosferze. Choćby za sprawą pokazów mody dziecięcej, w których wystąpią mali modele i modelki wybrani we wcześniejszym castingu czy Kid’s Talent Show, w którego Jury zasiądą znani i lubiani celebryci. Oba castingi odbędą się tydzień wcześniej (w sobotę 29.09) w godzinach 12 – 18 w małej rotundzie galerii handlowej. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

Podczas Fashion Week zaplanowano także warsztaty rękodzieła – oczywiście związanego z modą. Poprowadzą je artyści z Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! Podczas zajęć powstaną między innymi: recyklingowe peruki i inne kolorowe ozdoby do włosów, bransoletki czy kolczyki wykonane metodą decoupage.

Manufaktura Fashion Week to pokazy, warsztaty, prelekcje, sztuka makijażu, spotkania ze stylistkami, projektantami i przede wszystkim – świat mody w zasięgu ręki. Podróżą przez „100 lat mody” Manufaktura udowadnia, że posiada najszerszą ofertę modową.