WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Jarmark Bożonarodzeniowy

W przedświątecznej Manufakturze nie może zabraknąć jarmarku bożonarodzeniowego. W ponad dwudziestu domkach będzie można kupić nie tylko przepyszne, regionalne smakołyki na świąteczny stół, ale także rękodzieło i unikatowe prezenty.
 
Aromat wędzonych wędlin, góralskich serów i pieczywa na zakwasie nie pozwoli nikomu przejść obojętnie obok stoisk lokalnych wytwórców. Będą też wyjątkowe przetwory, naturalna chałwa, miody ze Świętokrzyskiego, a także regionalne piwa.
Jarmark jest też świetnym miejscem, by poszukać oryginalnych prezentów. Będą stoiska z rękodziełem: ręcznie robionymi zabawkami, ozdobnymi świecami, biżuterią handmade i ceramiką.
 
W domku gastronomicznym będzie można wzmocnić się czymś na ciepło: w ofercie m.in. szaszłyki, grillowana karkówka i aromatyczny bigos.
 
Tak jak w ubiegłym roku będą również stoiska znanych i lubianych wytwórców ze słonecznej Italii, którzy regularnie odwiedzają Manufakturę ze swoim jarmarkiem włoskim. Tym razem przed świętami pojawią się cieszące oczy kopce z suszonych pomidorów, a także włoskie sery, oliwy, wędliny i słodkości.
 
Jarmark jest czynny od 30.11 do 22.12, w tygodniu od 12:00-20:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00