WRÓĆ DO LISTY WYDARZEŃ

Niedzielne spacery architektoniczne

Ruszają spacery architektoniczne w Manufakturze. To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia imperium Izraela Poznańskiego i poznania historii fabrykanckiej Łodzi.
Ciekawostki i tajemnice dawnej fabryki Poznańskiego zdradzą wykwalifikowani przewodnicy z Muzeum Fabryki. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników historii. Szlak spaceru zaczyna się od przejścia przy Cinema City. Podczas zwiedzania przechodzi się pod słynną bramą wejściową do zakładów, od ul. Ogrodowej - bohaterką wielu znanych ujęć filmowych. W przeszłości to właśnie zegar na tej bramie przypominał pracującym, że zbliża się kolejna zmiana. W czasie spacerów poznać można też dawne funkcje wszystkich budynków na terenie kompleksu oraz jak zmieniły się one na przestrzeni lat.
Spacery będą odbywać się w każdą niedzielę, począwszy od 19 maja aż do końca sierpnia, w dwóch turach: pierwsza o godz. 12, a druga o 15. Udział jest bezpłatny, ale wycieczkę można kontynuować w Muzeum Fabryki wraz z przewodnikiem, po wykupieniu biletu wstępu.

Miejsce zbiórki znajduje się w przejściu przy kinie Cinema City.