WRÓĆ DO LISTY SKLEPÓW

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek 10.00-22.00

Sobota 10:00-22.30

Niedziela 10.00-21.00

LOKALIZACJA

GALERIA HANDLOWA

poziom 1

POKAŻ NA MAPIE
New Balance Classic

Moda Damska

KONTAKT

42 636 30 35

lodz@newbalance.pl

New Balance Classic

Nosili je Steve Jobs i Dr House - ich modne, sportowe modele urosły niemal do rangi symbolu. Teraz rozmaite rodzaje New Balance nosi się do garniturów, dżinsów i sukienek. Choć w Polsce pojawiły się niedawno, ich sprzedaż z roku na rok rośnie o 100 proc. Coraz bliżej nam do Nowego Jorku, gdzie podobno każdy ma przynajmniej jedną parę NB. Skąd wziął się fenomen tego pozornie zwykłego, sportowego obuwia?

Wygoda oraz styl. Tak najprościej opisać NB. Na pomysł stworzenia butów dla tych, którzy całe dnie spędzają na nogach wpadł na początku poprzedniego stulecia William Riley. Jego pomysł polegał na wbudowaniu w podeszwę łuku wspierającego, który przez 50 lat był znakiem rozpoznawczym New Balance. Riley testował swój wynalazek na policjantach i biegaczach z klubu Massachussets. Sportowcy szczególnie polubili stabilne obuwie ze skóry kangura, więc autor zaczął sprzedawać je po 7 dolarów za parę.

New Balance to najstarsza amerykańska marka sportowa na świecie, która od ponad 100 lat wciąż ulepsza swoje technologie, dokładając kolejne udogodnienia dla sportowych profesjonalistów i zapaleńców. Z drugiej strony jest to marka, która odświeża swoje najważniejsze modele - dostosowując je do potrzeb miłośników mody i aktualnych trendów.

O oryginalność N-ek było tym łatwiej, że buty te przez dziesięciolecia nie były dostępne w naszym kraju.

Limitowane kolekcje NB - powstające we współpracy z artystami, popularnymi markami lub na potrzeby filmów, czy teledysków, trafiają najczęściej do zaledwie kilku sklepów na świecie. Perełką jest Japonia, która tworzy własne, zupełnie odjechane wzory.

Początki NB w Polsce były bardzo trudne. W latach 90. poprzedniego stulecia, to co sprzedało się na początku zawdzięczamy charakterystycznemu „N” z boku buta - ludzie myśleli, że to podróby Nike! Dziś nikt N-ek już nie myli z innymi markami, a z każdym rokiem firma odnotowuje wzrost sprzedaży o 100 proc.

Aktualnie NB to inspiracje latami 80. i 90., powrót do tamtej estetyki są tym, co sprzedaje się obecnie najlepiej oraz stylem vintage, któremu NB zawsze był wierny.

W centrach handlowych wciąż bardzo mało jest salonów marki, dostępność modeli i rozmiarów jest bardziej ograniczona niż w przypadku popularnego obuwia innych firm. Moje pokolenie przywykło do tego, że w sklepach jest wszystko, czego potrzebujemy - konieczność poszukiwania, kupowania poprzez znajomych, czy oczekiwania na dostawę wymarzonej pary tworzy więc wokół NB niepowtarzalną atmosferę ekscytacji zakupami.

Nie wiele osób też wie, że siedziba marki New Balance jako jedynego dystrybutora na rynek polski znajduje się w Rzeszowie. Uchylając jednak rąbek tajemnicy od razu uspokajam naszych fanów, że w najbliższym czasie NB zobaczycie w większości swoich miast…

Aktualnie najbardziej rozpoznawalnymi modelami NB z kategorii classic są modele U410, U420, M373 i ML574. Coraz bardziej jednak nasi miłośnicy pytają o koneserskie M1300, M1500, M576 czy M577. Oczywiście jest ich znacznie więcej.

Typowo „sportowy” wygląd sprawia, że trudno wyobrazić sobie NB, jako uniwersalne obuwie na co dzień. Wystarczy jednak przejrzeć szafiarskie blogi i strony ze stylizacjami z ulicy, by dostrzec jak różnorodne są interpretacje stylu New Balance. Koneserzy łączą je z dżinsami, ale i garniturami, bluzami z kapturem i wieczorowymi sukienkami, a stoiska z butami pojawiają się już nawet na targach niezależnej mody i sztuki.

ZOBACZ PODOBNE SKLEPY