Tax Free

GODZINY OTWARCIA 19.07.2024 - 25.07.2024

Poniedziałek - Sobota 10:00 - 22:00
Niedziela 10:00 - 20:00

POKAŻ NA MAPIE

Tax Free

Manufaktura zachęca do korzystania z nowej usługi: Tax Free, którą koordynuje kantor Exchange Group, mieszczący się w Alei Rzemiosł na rynku Manufaktury. Ta wiadomość może być szczególnie interesująca dla zagranicznych turystów spoza Europy.

Tax Free to możliwość odzyskania części podatku VAT za zakupione towary. Dzięki temu turyści odwiedzający Polskę mają możliwość uniknięcia podwójnego opodatkowania.
Turyści spoza UE mają prawo ubiegać się o zwrot podatku zapłaconego w Polsce przy nabyciu towarów, które w stanie nienaruszonym zostały wywiezione przez te osoby poza terytorium Unii Europejskiej w bagażu osobistym.
Od teraz usługa jest także dostępna w Manufakturze, a koordynatorem działań jest kantor sieci Exchange Group działający na rynku. Jak to wygląda? Klient dokonuje zakupu w punktach biorących udział w programie Tax Free (najczęściej informacja o tym widnieje w witrynie, zaraz obok informacji o możliwości płatności kartą). Wraz z paragonem odbiera od sprzedawcy dokument potwierdzający możliwość zwrotu części podatku wraz z wyliczoną jego kwotą. Bardzo istotne jest, by dokument był wydany w tym samym dniu, co paragon. Następnie wraz z paszportem i kartą płatniczą (debetową lub kredytową) powinien udać się do kantoru na rynku. Specjaliści z placówki przeprowadzą dalszy proces i zwrot trafi na konto kupującego nawet w 3-4 dni- jest to tak zwana usługa early refund, która umożliwia dalsze zakupy w Polsce. Natomiast nie zwalnia to kupującego z dotrzymania procedur związanych z całym procesem Tax Free po powrocie do swojego kraju, a procedurę stanowi odesłanie dokumentów wraz ze stemplami celnymi w wyznaczonym czasie.