Bezpieczna sobota ze strażakami

Pokazy gaszenia płonącego oleju, wybuchających dezodorantów, symulatory pożarów, nauka pierwszej pomocy i widowiskowe prezentacje ratownictwa – to tylko część atrakcji, jakie przygotowali strażacy na tegoroczny piknik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. To wszystko w najbliższą sobotę na rynku Manufaktury.
04.10, godz. 10:00 – 19:00, rynek Manufaktury
Jesienią strażacy tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami Łodzi w Manufakturze, aby przypominać, że tlenek węgla – „cichy zabójca” – jest niewidoczny, bezwonny i niezwykle groźny. W tym roku, w ramach kolejnej odsłony akcji „Czad i Ogień. Obudź czujność”, przygotowano bogaty program edukacyjny.
Nie zabraknie symulatorów zagrożeń: domek jednorodzinny, biurowiec, las i jezioro, a także stanowiska VR, które pozwolą bezpiecznie doświadczyć, jak wygląda pożar z perspektywy osoby znajdującej się w jego pobliżu. Strażacy przeprowadzą dynamiczne pokazy ratownictwa technicznego i chemicznego, a także demonstracje gaszenia rozgrzanego tłuszczu czy wybuchów aerozoli.
Na najmłodszych i całe rodziny czekać będą konkursy z nagrodami – dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi do wygrania będą czujki dymu oraz dualne czujki dymu i tlenku węgla. Pierwsze losowania zaplanowano o 12:10, kolejne co godzinę od 13:30 do 18:00.
Nie zabraknie też pokazów sprzętu pożarniczego, nauki pierwszej pomocy oraz strefy zabaw i edukacji dla dzieci.
Strażacy zapraszają wszystkich mieszkańców Łodzi i regionu do Manufaktury w sobotę 4 października – od godz. 10:00 aż do wieczora.